Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 12/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Czy znajdzie się minimum szesnastu odważnych?

 1 dodane: 13:51, 06/02/15

tagi:

Już tylko dwa tygodnie pozostało do tego, by zgłosić swoją kandydaturę na radnego dzielnicy przyszłej, czteroletniej kadencji. Jeżeli Orunia nie uzbiera minimum 16 kandydatów, żadnych wyborów w tej dzielnicy nie będzie.

Czy znajdzie się minimum szesnastu odważnych?
Czy znajdzie się minimum szesnastu odważnych?
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

20 luty to data, kiedy upływa termin zgłaszania swojej kandydatury do rad dzielnic w Gdańsku. Swych reprezentantów będą wybierać mieszkańcy trzydziestu dzielnic, w tym Oruni, Olszynki, Ujeściska-Łostowic.

Ale tu ważna informacja dla oruniaków: jeżeli do wyborów na Oruni nie zgłosi się przynajmniej 16 kandydatów, to żadnych wyborów nie będzie, a lokalna rada dzielnicy nie powstanie. 

Przypominamy, Rada Dzielnicy z Oruni będzie liczyć sobie 15 osób.

Według nieoficjalnych informacji, około połowa osób z właśnie kończącej swoją pierwszą kadencję Rady Dzielnicy „Orunia-Św. Wojciech-Lipce” zamierza ubiegać się o mandat radnego ponownie. Jest to więc około siedmiu, ośmiu osób. Do wymaganej szesnastki sporo brakuje.

Kto może kandydować na radnego dzielnicy?
Odpowiedź jest prosta: każdy mieszkaniec danej dzielnicy, który jest w niej zameldowany. Do wniosku ze swoją kandydaturą trzeba dołączyć 30 podpisów osób, które mieszkają w tej samej dzielnicy i umieszczone są na listach wyborczych.

Wypełnione zgłoszenia wraz z podpisami należy złożyć do Miejskiej Komisji Wyborczej w Urzędzie Miejskim w Gdańsku (II piętro, pokój 213-215).

Na początku marca już po rejestracji kandydatów ruszy oficjalna kampania reklamowa. 22 marca w godzinach 7-21 w Gdańsku będziemy głosować na radnych dzielnicy.

Więcej na ten temat będzie można dowiedzieć się podczas spotkania, które organizują dzielnicowi radni z Oruni. 

- Zapraszamy serdecznie na spotkanie podsumowujące działalność Rady i Zarządu Dzielnicy w I kadencji. Będzie to jednocześnie okazja do zapoznania się z kandydatami, spośród których w marcu wybierzemy radnych II kadencji – mówi Mateusz Korsztun z Zarządu Rady.

Spotkanie rozpocznie się we wtorek 10 lutego, o godzinie 18 w Gościnnej Przystani (ulica Gościnna 14).

Galeria artykułu

Czy znajdzie się minimum szesnastu odważnych?

Czy znajdzie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.28.*

17:10, 10/02/15

Nie wyobrażam sobie aby Rada miał zniknąć. Oruniacy MOBILIZACJA!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.29.*

18:47, 09/02/15

Kochana Rado Osiedla, a są przecieki ilu/e jest chętnych z aktualnej kadencji?

zgloś naruszenie
awatar

Magdalena Olek

213.158.219.*

22:07, 06/02/15

Wszystko jest na stronie miasta ;-) http://www.gdansk.pl/start_nowy,2006.html

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.73.*

21:47, 06/02/15

@77.113.3 Niby szkoda, ale z drugiej strony myślę sobie, że jak ktoś ma kłopot żeby zadać sobie trochę trudu już na tym etapie by poszukać wniosku samodzielnie, to jednak powinien przemyśleć czy aby na pewno ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.113.3.*

17:13, 06/02/15

szkoda, że nie ma przy artykule linku do pobrania do wniosku

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA