Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 12/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Grupa Lotos podpisuje umowę z oruńską szkołą. Najlepsi uczniowie zostaną docenieni.

 2 dodane: 18:47, 16/03/15

tagi:

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na Pomorzu, zatrudniająca blisko 5 tysięcy ludzi Grupa Lotos podpisała dziś umowę z oruńską szkołą przy ulicy Smoleńskiej. Uczniowie mogą liczyć na stypendia i praktyki, a firma zyska szansę na zdobycie wykwalifikowanych pracowników. Również i gdańskie władze zacierają ręce: - Chcemy, by jak najwięcej młodych ludzi wybierało szkolnictwo zawodowe.

Stoją od lewej: Joanna Tyszka, Piotr Kowalczuk, Barbara Mizerska
Stoją od lewej: Joanna Tyszka, Piotr Kowalczuk, Barbara Mizerska
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

Dziś o godzinie 12 w ramach inauguracji „Tygodnia Zawodowca”, nastąpiło podpisanie porozumienia między Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku, a Grupą Lotos.

W uroczystości, która miała miejsce w szkole na Smoleńskiej, wzięli udział także przedstawiciele firm, trójmiejskich uczelni i gdańskich władz. Nie zabrakło oczywiście uczniów i nauczycieli oruńskiej placówki.

Lotos (wcześniej Rafineria Gdańska) to spółka, która prowadzi działalność w zakresie przerobu ropy naftowej i dystrybucji produktów naftowych.

- Dzisiejsza umowa z Lotosem to szansa na podniesienie jakości kształcenia i szansa dla samych uczniów. W każdej naszej klasie 1-4 o profilach technik analityk, technik ochrony środowiska i technik technologi chemicznej najlepszy uczeń dostanie finansowane przez Lotos stypendium – mówi nam Barbara Mizerska, dyrektorka CKZiU nr 2.

Dzięki wsparciu grupy Lotos, w oruńskiej szkole może zaistnieć klasa o profilu technik technologii chemicznej. - Od trzech lat w trakcie naboru nie mogliśmy uzbierać wystarczającej liczby chętnych – mówi Mizerska.

Okazuje się jednak, że taki zawód jest w cenie i specjalistów w tej dziedzinie poszukuje właśnie Lotos.

Firma nawiązała wcześniej m.in. porozumienie z Zespołem Szkół Łączności w Gdańsku, gdzie swoim patronatem objęła klasy, kształcące w zawodzie technik automatyk. Teraz podpisano umowę z oruńską placówką.
- Będziemy umożliwiali uczniom odbywanie praktyk i fundujemy też stypendia. Nasza firma oferuje dobrą pracę i to także zagranicą, chociażby na Litwie, czy w Norwegii. To oczywiste, że szukamy specjalistów – mówi Joanna Tyszka, dyrektor biura zarządzania zasobami ludzkimi w Lotosie, w spółce, która rocznie prowadzi nabór na ponad sto stanowisk.

Z takiej współpracy na linii szkoła-firmy cieszy się Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

- Każdy kto wybiera szkołę zawodową, chce wiedzieć, co może czekać go w przyszłości. Dzięki takiemu porozumieniu jak to dzisiejsze młody człowiek wie, że ma szansę na programy stypendialne, czy na dobrą pracę po ukończeniu szkoły zawodowej – przekonuje w rozmowie z nami Kowalczuk.

- Przyjęło się lekceważyć „zawodówki”, a tymczasem, aby zdać egzamin uprawniający do wykonywania zawodu potrzeba wyniku minimum 75 procent. A maturę wystarczy zdać na 30 procent... Nie chcę antagonizować, ale tak to właśnie wygląda. Chcemy, by jak najwięcej młodych ludzi wybierało szkolnictwo zawodowe. "Masz zawód, masz pracę" - puentuje Kowalczuk.

Galeria artykułu

Stoją od lewej: Joanna Tyszka, Piotr Kowalczuk, Barbara Mizerska

Stoją od lewej:...

Umowę podpisują Joanna Tyszka (Grupa Lotos) i Barbara Mizerska (CKUiZ nr 2)

Umowę podpisują...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

31.0.2.*

17:30, 29/03/15

Świetnie, gratuluję. To jest zarządzanie!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.77.124.*

07:58, 17/03/15

Orunia jest SUPER

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.67.*

01:22, 17/03/15

To cieszy. TAK TRZYMAĆ!!! Gratulacje dla Dyrekcji Szkoły i Gronu Pedagogicznemu za troskę o naszą wspaniałą młodzież, której trzeba dać tylko szansę i nadzieję.- IKO

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.29.*

21:03, 16/03/15

Przesuper!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA