Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 25/07/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Olszynka z nowym boiskiem i bieżnią lekkoatletyczną

 1 dodane: 06:53, 07/05/15

tagi:

Olszynka doczeka się wreszcie boiska z prawdziwego zdarzenia. Przy Szkole Podstawowej nr 59 powstanie również bieżnia lekkoatletyczna. Termin zakończenia prac: koniec września 2015 roku.

Olszynka z nowym boiskiem i bieżnią lekkoatletyczną
Olszynka z nowym boiskiem i bieżnią
Fot. Zdjęcie pochodzi ze strony: http://sp59.pl/

Fotografia 1 z 1

- Obecnie przygotowywana jest dokumentacja przetargowa na realizację przebudowy boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 59 przy ul. Modrej 2 w Gdańsku. W ramach inwestycji wykonane zostanie wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej, przeznaczone do gry  w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę – mówi nam Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, instytucji, która ma nadzorować całą inwestycję.

- Dodatkowo w sąsiedztwie boiska powstanie bieżnia lekkoatletyczna oraz zeskocznia z rozbiegiem do skoku w dal. Zgodnie z dokumentacją projektową nowe boisko zostanie oświetlone i ogrodzone, wykonane zostanie także odwodnienie liniowe, monitoring, dojścia chodnikowe – dodaje.

Jak się dowiedzieliśmy, przetarg na realizację ogłoszony zostanie w maju, a według urzędniczych planów, inwestycja ma być gotowa na koniec września 2015 roku.

O budowę boiska na Olszynce zabiegali od wielu lat tutejsi radni dzielnicowi i przedstawiciele szkoły. Mocno wsparła ich również Beata Dunajewska, radna miasta. To między innymi za sprawą działań tej koalicji, która oprócz kolejnych pism i stałego przypominania o potrzebie tej inwestycji zaprosiła na „spacer” po Olszynce gdańskiego wiceprezydenta, udało się doprowadzić do szczęśliwego finału.  

By budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 59 mogła się odbyć w tym roku, miejscy radni musieli zmienić Wieloletni Plan Finansowy. Tak też się stało kilka dni temu. Dzięki tej zmianie oprócz boiska na Olszynce w tym roku mają powstać także nowe boiska przy Szkole Podstawowej nr 17 w Gdańsku "Hetmanka", Zespole Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, Zespole Szkół Specjalnych nr 1 (ul. Batorego), III LO przy (Topolowa 7).

Modernizacji poddane zostanie boisko przy ZSO 8 przy ul. Meissnera 9. Ponadto wyremontowany zostanie basen przy XV Liceum Ogólnokształcącym im. Zjednoczonej Europy w Gdańsku, przebudowane będą Przedszkola 85 (Chełm) i 87 (Osowa), Szkoła Podstawowa nr 86 zyska nowe parkingi, a (tu akcent oruński) Zespół kształcenia podstawowego i Gimnazjalnego nr 5 nowe sanitariaty. W Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Biologicznej 1 dostosowane będą wejścia dla osób niepełnosprawnych.

Galeria artykułu

Olszynka z nowym boiskiem i bieżnią lekkoatletyczną

Olszynka z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA