Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wyprzedaże i festyny, czyli końcówka maja na Oruni i w Świętym Wojciechu

 1 dodane: 14:38, 18/05/15

tagi:

Pchli targ i dwa lokalne festyny, jeden w Świętym Wojciechu, drugi na Oruni – to już w najbliższych dniach. Przyjdą Państwo?

Wyprzedaże i festyny, czyli końcówka maja na Oruni i w Świętym Wojciechu
Wyprzedaże i festyny, czyli końcówka maja na Oruni
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Po raz kolejny przy ul. Gościnnej odbędzie się pchli targ. Z racji dnia dziecka przygotujemy dodatkowe atrakcje dla najmłodszych – mówi nam Mateusz Korsztun z Zarządu Rady Dzielnicy „Orunia-Św. Wojciech-Lipce”.

To właśnie Rada organizuje pchli targ na ulicy Gościnnej, który wystartuje 30 maja (sobota) o godzinie 11. Osoby, które chciałyby mieć tutaj swoje stoisko, powinny przyjść pół godziny wcześniej i się zapisać.

- Udział jest bezpłatny, dzieci mogą sprzedawać tylko pod opieką dorosłych – precyzuje Korsztun.

W poprzednich latach na oruńskich pchlich targach można było dostać m.in. ubrania, zabawki dla dzieci, książki.

- Dodatkowo podczas imprezy będziemy zbierali środki na pomoc dla chorej na raka mózgu dziewczynki z ulicy Rejtana. Planujemy loterię fantową – dopowiada Roman Itrich z oruńskiej Rady Dzielnicy.

Zostajemy na Gościnnej, ale cofamy się o tydzień. 23 maja (sobota) swój festyn organizuje Gimnazjum nr 10.

- Serdecznie wszystkich zapraszamy. Impreza zacznie się już od godziny 10. W programie między innymi: bieg przełajowy, spotkanie z gwiazdą koszykówki, Diną Antoun, grill, grochówka i słodkości – zachwala dyrektorka, Gimnazjum nr 10, położonego przy Gościnnej 17.

Impreza odbędzie się przed budynkiem szkoły. 24 maja (niedziela) swoją imprezę będzie miał też Św. Wojciech.

- Festyn odbędzie się 24 maja przy plebanii kościoła w Świętym Wojciechu w godzinach 13.00- 17.00 – mówią studentki Pedagogiki Opiekuńczo - Wychowawczej Uniwersytetu Gdańskiego, które organizują całą imprezę.

Zaplanowano liczne atrakcje: loterię fantową, możliwość przejażdżki kucykiem, kawiarenkę, stanowisko malowania twarzy, karoke, koncerty zespołów dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy.

Galeria artykułu

Wyprzedaże i festyny, czyli końcówka maja na Oruni i w Świętym Wojciechu

Wyprzedaże i...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

31.11.195.*

22:59, 19/05/15

http://www.gim10.edu.pl/

zgloś naruszenie
awatar

gosc

31.11.195.*

22:57, 19/05/15

Zapraszamy 23V do Gimnazjum nr 10, będzie moc atrakcji!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA