Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W Parku Oruńskim można legalnie grillować

 1 dodane: 08:05, 22/05/15

tagi:

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy lubią odwiedzać Park Oruński. Urzędnicy pozwalają na grillowanie na terenie tego pięknego zieleńca. Ale tylko w określonym miejscu i na pewien czas.

W Parku Oruńskim można legalnie grillować
W Parku Oruńskim można legalnie grillować
Fot. źródło: Internet

Fotografia 1 z 1

Grillować lubi niemal każdy. Ale w Gdańsku nie wszędzie jest to oczywiście możliwe. Dla przykładu w wielu miejskich parkach i parczkach jest na to absolutny zakaz. Urzędnicy obawiają się, że ludzie nie będą po sobie sprzątać, zniszczą przyrodę, albo że komuś uda się zaprószyć ogień i nieszczęście gotowe.

Tymczasem na Zachodzie grillowanie w parkach (w wyznaczonych do tego miejscach) to absolutny standard. Nie dość że ludzie są zadowoleni, to jeszcze takie grillowanie „pod chmurką” ożywia publiczne zieleńce.

W Gdańsku do tej pory legalnie można było grillować w Parku Reagana. Mieszkańcy Oruni musieli się obejść smakiem, bo w ich dzielnicy, w Parku Oruńskim nie wolno było grillować. Teraz, między innymi za sprawą lokalnych radnych dzielnicy to się zmieniło.

- Park Oruński jest chronionym zabytkiem sztuki ogrodowej, wpisanym do rejestru zabytku. Od ubiegłego roku jest w toku rewaloryzacji zgodnie z posiadaną dokumentacją, w której między innymi zakłada się budowę amfiteatru wraz z widownią w miejscu za drugim stawem W związku z powyższym do czasu wybudowania amfiteatru zezwala się na czasowe grillowanie w wyżej wyznaczonym miejscu – to oficjalna wypowiedź urzędników z gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Grillować będzie więc można za drugim stawem, w okolicy betonowego placu. Urzędnicy będą musieli postawić tam odpowiednie znaki, pokazujące dokładną strefę grillowania.

Z takiego obrotu sprawy cieszy się Agnieszka Bartków, szefowa Zarządu Rady Dzielnicy 'Orunia-Św. Wojciech-Lipce”, która w kwestii „grill w Parku Oruńskim” korespondowała z urzędnikami. - Jakiś czas temu usłyszałam iż podobne punkty do grilowania powstają w Gdańskim Parku Regana. Uważam iż to dobry pomysł i cieszę się że mieszkańcy będą mogli "zasmakować" nowej atrakcji w Parku Oruńskim. Liczę że ZDiZ oznakuje dokładnie to miejsce aby każdy wiedział gdzie można grilować – mówi Bartków.

Galeria artykułu

W Parku Oruńskim można legalnie grillować

W Parku...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

31.61.140.*

18:14, 06/06/15

Gdzie są te tabliczki bo chce odpalić grill ale nie wiem czy mnie nie wymandatuja

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.8.234.*

02:42, 25/05/15

biedne tępe ludziki, piękno tego parku jeszcze piękniejsze jak wleje się w nie życie, a życie to ludzie, ludzie wolni, którzy jak mają ochotę to se zagrilują, wypiją dobre zimne piwko na świeżym powietrzu, przy ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

95.48.13.*

11:34, 23/05/15

jestem za, chociaż zamiast betonowego placu lepsza by była trawka, plus kilka ławeczek drewnianych i kosze na śmieci - oczywiście gdzieś na poboczu parku, żeby nie przeszkadzać zrzędliwym osobom, którym wszystko ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.241.195.*

19:48, 22/05/15

chyba Pan/i jest totalnym idiotom,totalne średniowiecze

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.227.*

12:22, 22/05/15

totalny idiotyzm .Ten skrawek oruńskiej przyrody powinien być pod szczególną ochroną zakaz grilowania gawiedzi, zakaz głośnych festynów zakaz niszczenia historycznego miejsca Basta .Można tego typu imprezy ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA