Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 09/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Czas na wielkie porządki na Ujeścisku

 1 dodane: 18:01, 22/05/15

tagi:

Mieszkańcy sprzątali Zakoniczyn, teraz przyszedł czas na... Ujeścisko. Już 23 maja o godzinie 11 w wybranych punktach dzielnicy rozpocznie się wielkie sprzątanie.

Czas na wielkie porządki na Ujeścisku
Czas na wielkie porządki na Ujeścisku
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Nie tak dawno pisaliśmy, jak mieszkańcy Zakoniczyna wzięli się za sprzątanie swojej dzielnicy. Teraz w ich ślady idą ich sąsiedzi.

- Dzielnicowi radni wraz z grupa mieszkańców Ujeściska organizują akcję oczyszczania okolicznych terenów. Razem posprzątamy śmieci, a tych niestety tutaj nie brakuje. Jest to sąsiedzka inicjatywa non-profit, w całości zorganizowana w charakterze wolontariatu - mówi nam Piotr Lachowski, szef Zarzadu Rady Ujeścisko-Łostowice.

Akcja, pod nazwą “Sprzątamy Ujeścisko”, zaplanowana jest na sobotę, 23 maja w godzinach 11-14 (start: przy siedzibie Rady, na ulicy Przemyskiej 21), a po sprzątaniu szykuje się też wspólny piknik rodzinny z grillowaniem. Akcja sprzątania dotyczy obszaru: Wąwóz od ul. Człuchowskiej do zbiorników retencyjnych w pobliżu ul Przemyskiej i dalej od zbiorników do ul. Ostrołęckiej do pętli autobusowej przy ul. Piotrkowskiej oraz teren za Biedronką. Brany pod uwagę jest też las przy Kozaczej Górze.

- Założeniem jest oczyszczenie terenów naturalnych i rekreacyjnych z zanieczyszczeń takich jak puszki, butelki, plastikowe torby, opakowania, papiery, pozostałości z przydomowych ogródków, opony, elementy meblowe oraz wszelkich innych obiektów porzuconych w okolicy – mówi Lachowski. - Inicjatywa adresowana jest do wszystkich mieszkańców, Ujeściska oraz Zakoniczyna jak i Łostowic, ludzi dobrej woli, którzy zechcą wziąć udział w sprzątaniu okolicy - dodaje.

Galeria artykułu

Czas na wielkie porządki na Ujeścisku

Czas na wielkie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA