Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Na Trakcie pies pogryzł przechodnia, właściciel czworonoga też był agresywny

 1 dodane: 18:10, 25/05/15

tagi:

„Moje psy kogoś pogryzły? Na 90 procent są zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Zaświadczenie o szczepieniu? Raczej mam, ale nie mogę go Wam pokazać” - usłyszeli (i usłyszeli jeszcze przekleństwa) miejscy strażnicy od mieszkańca Traktu św. Wojciecha, którego psy chwilę wcześniej pogryzły przechodnia. Zwierzęta trafiły na dwa tygodnie do schroniska, właściciela odwiedzili policjanci.

Na Trakcie pies pogryzł przechodnia, właściciel czworonoga też był agresywny
Na Trakcie pies pogryzł przechodnia, właściciel
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

- Na ulicy ugryzł mnie pies! Taką informację przekazał na alarmowy numer 986 pewien mieszkaniec Gdańska. Do zdarzenia miało dojść na Trakcie Świętego Wojciecha. Pod wskazany adres natychmiast został wysłany patrol z Referatu VI – mówi Wojciech Siółkowski, rzecznik Straży Miejskiej w Gdańsku.

Poszkodowany 46-latek opowiedział co się stało: szedł chodnikiem, gdy nagle z posesji wybiegły dwa psy. - Jeden z nich, mały czarny kundelek ugryzł go w nogę – relacjonuje Siółkowski.

Mundurowi szybko ustalili osobę odpowiedzialną za to zdarzenie. 54-latek, znany strażnikom z wcześniejszych interwencji, potwierdził że należące do niego zwierzę ugryzło przechodnia. Mężczyznę poproszono, by okazał zaświadczenie o szczepieniu trzech psów, które były na posesji.

I tu zrobiło się ciekawie i niestety dość nieprzyjemnie.

54-latek miał następujące tłumaczenie: czworonogi są na 90 procent zaszczepione, potwierdzenie ich zaszczepienia raczej mam, ale nie mogę go pokazać.

Jakieś pytania? Cóż, strażnicy mieli ich kilka, a mężczyzna nie był skłonny na nie odpowiadać. W kierunku strażników poleciały więc... przekleństwa.

Na prośbę poszkodowanego funkcjonariusze wezwali karetkę pogotowia, której załoga udzieliła pomocy ugryzionemu w nogę 46-latkowi. O zdarzeniu mundurowi powiadomili też gdańskie Schronisko dla Zwierząt „Promyk”. Pracownik tej placówki przyjechał na miejsce, by zabrać psa. Zwierzę trafiło do lecznicy na dwutygodniową obserwację pod kątem wścieklizny.

Na miejsce przyjechała też policja.

Właścicielowi psów może zostać wytoczona sprawa z powództwa cywilnego. Możliwe jest (choć w opisywanym tu przypadku raczej jest to wątpliwe) ściganie właściciela z urzędu. Jest to możliwe pod warunkiem, gdy obrażenia spowodowane przez psa będą na tyle dotkliwe, że ich leczenie wymaga leczenia dłuższego niż 7 dni.

Galeria artykułu

Na Trakcie pies pogryzł przechodnia, właściciel czworonoga też był agresywny

Na Trakcie pies...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.192.*

21:59, 28/05/15

na smoleńskiej wieśniaki z kociewia też terroryzują okolicę swoim szczekającym kundlem

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

22:11, 26/05/15

Kara za pogryzienie w przypadku psa nieszczepionego jest dotkliwa. Podobna kara powinna być również przy pogryzieniu przez psa szczepionego!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

91.232.52.*

19:15, 26/05/15

"Musiało dojść do tragedii?" Ja w życiu byłam pogryziona 4 razy, za każdym razem słyszałam to samo: Pani sie boi to gryzą. Było się nie bać. Ha tylko jak tu sie nie bać, gdy wiem, że gryzą? Też mieszkam na ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.253.27.*

21:12, 25/05/15

Od kilku lat te psy nie pozwalają nam żyć w spokoju.Ujadają, często biegają bez kontroli.Wiele razy informowaliśmy straż miejską i policję o tym fakcie.Zawsze bezsilni. Musi dojść do tragedii żeby zareagowali? ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA