Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Samozwańcza "ekipa remontowa" niszczyła betonowe słupy na Oruni

 1 dodane: 16:19, 02/06/15

tagi:

Pijani, pewni siebie, ale i pracowici – szkoda tylko, że niszczyli coś, co nie należało do nich. W okolicy niedawno wybudowanych TBS-ów na Trakcie św. Wojciecha zatrzymano trzech mężczyzn, którzy „odzyskiwali” stal z betonowych słupów. Ich tłumaczenie? „Spoko, mamy pozwolenie na taką pracę!”.

Samozwańcza
Samozwańcza "ekipa remontowa" niszczyła betonowe
Fot. Straż Miejska w Gdańsku

Fotografia 1 z 1

Wygląda na to, że na Oruni czasami jest tak dobrze, że w miejskie remonty włączają się także samozwańcze „firmy”. Ba, za swoją pracę nie chcą nawet pieniędzy z miasta. A mówiąc poważnie, widzieliście kiedyś taką „ekipę remontową”?

Po kolei.

Wszystko działo się kilka dni temu w rejonie budynków TBS Motława przy Trakcie św. Wojciecha. Patrol straży miejskiej natknął się na trzech mężczyzn, którzy młotami rozbijali słupy energetyczne i oświetleniowe, zdemontowane podczas remontu pasa drogowego.

- Oddając się żmudnemu zajęciu, panowie popijali z puszek piwo. Na widok mundurowych jeden z nich zaczął uciekać, został jednak ujęty – relacjonuje Wojciech Siółkowski, rzecznik Straży Miejskiej w Gdańsku.

Mężczyźni powiedzieli strażnikom, że kruszą betonowe słupy, by odzyskać z nich stalowe elementy i następnie sprzedać je w pobliskim skupie metali. Twierdzili, że mają na to zgodę. - Mundurowych nie przekonały jednak te tłumaczenia. Panowie byli pod wpływem alkoholu i nie zachowywali się jakby wykonywali zlecone czynności. Nie umieli powiedzieć do kogo należą słupy, ani też kto miał się zgodzić na ich niszczenie – mówi Siółkowski.

Sprawców wylegitymowano. Jeden z nich, 60-latek, jest mieszkańcem Gdańska. Dwaj pozostali – w wieku 54 i 46 lat – nie mają meldunku.

Z uwagi na fakt, że modernizacja Traktu św. Wojciecha odbywa się na zlecenie Miasta Gdańska, o zdarzeniu poinformowany został Dyżurny Inżynier Miasta. Trzech mężczyzn przesłuchała też policja.

Galeria artykułu

Samozwańcza "ekipa remontowa" niszczyła betonowe słupy na Oruni

Samozwańcza...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

164.126.223.*

18:27, 05/06/15

policja dokonała niesamowitego zatrzymania,trzech biedaków,którzy próbowali w UCZCIWY SPOSÓB zarobić pare groszy.(te słupy i tak poszły by do znisczenia),,brawurowa akcja kretynów z platynowej,wow,oruniacy są ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.251.*

12:47, 03/06/15

Może Moron i ekipa?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.30.*

22:00, 02/06/15

to ta sama ekipa co zdemontowała ogrodzenie na Nowiny 3

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA