Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Na ulicy Lipce "drobne" problemy. Na Hucisku gigantyczne utrudnienia

 1 dodane: 16:46, 10/07/15

tagi:

Opisujemy lokalne i ogólnomiejskie utrudnienia dla kierowców - piszemy o remoncie na ulicy Lipce i zamknięciu Huciska.

Zalecane objazdy przy remoncie Huciska
Zalecane objazdy przy remoncie Huciska
Fot. materiały prasowe Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Fotografia 1 z 1

Ulica Lipce doczekała się remontu. Jak podają przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, ma zostać wyremontowane około 400 metrów tej ulicy.

Co ciekawe, znaki, które zakazywały poruszania się po ulicy Lipce, zostały tutaj przywiezione już miesiąc temu. - Znaki walały się na poboczu, nikt się nimi nie przejmował - relacjonują okoliczni mieszkańcy.

Kilka dni temu ulica rzeczywiście została zamknięta. Dla wielu kierowców było to wielkie zaskoczenie. - Szkoda, że miasto nie pomyślało, by ustawić znaki o zamknięciu ulicy Lipce gdzieś na wysokości wjazdu na Żuławską (od strony Placu Oruńskiego). Wielu ludzi tam właśnie skręca i kieruje się w stronę ulicy Lipce. A później musi zawracać... - w rozmowie ze mną żalił się jeden z kierowców.

Remont i zamknięcie ulicy Lipce potrwają do końca lipca.

Od jutra poważne utrudnienia na Hucisku

Zdecydowanie większe utrudnienia czekają kierowców w centrum Gdańska. Wszystko za sprawą przebudowy Targu Siennego i Rakowego i budową Forum Gdańsk (na 6 hektarowej działce w obrębie ulic 3 Maja, Armii Krajowej, Wały Jagiellońskie i Hucisko powstaje kompleks handlowo-usługowy) .

Wiadukt na Hucisku zostanie zamknięty na kilka miesięcy. Centrum miasta przejdzie w tym czasie solidną metamorfozę. Niestety, oznacza to również utrudnienia dla gdańszczan.

- Zaczynamy w nocy z 10 na 11 lipca (z piątku na sobotę). Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od sobotniego poranka. W tym pierwszym etapie zamknięta będzie jezdnia, ale drożny chodnik od strony Biblioteki. Po 15 tygodniach prac nastąpi przywrócenie ruchu tramwajowego i ruchu samochodowego od strony Śródmieścia w kierunku Obwodnicy. Natomiast przywrócenie obecnego układu komunikacyjnego w tym miejscu powinno nastąpić do końca tego roku, tu wiele zależy jednak od jesiennej i zimowej aury - wyjaśnia Wojciech Bróż, przedstawiciel Korporacji Doraco - generalnego wykonawcy inwestycji.

Na zdjęciu do niniejszego artykułu widać objazdy, jakie zaleca miasto.

Na oficjalnej stronie miasta czytamy wypowiedź Mieczysława Kotłowskiego, dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni: - Przygotowując objazdy staraliśmy się wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, ale dopiero pierwsze trzy dni nowego tygodnia (kiedy zacznie się tzw. normalny, nie weekendowy ruch) pokażą w praktyce, jak rozkłada się ruch w okolicach Huciska. Dlatego będziemy śledzić i analizować sytuację na bieżąco, by - w razie potrzeby - błyskawicznie reagować i nanosić korekty dotyczące organizacji ruchu.

W związku z rozpoczęciem inwestycji uruchomiona została strona internetowa, gdzie z odpowiednim wyprzedzeniem publikowane będą wszelkie informacje o utrudnieniach związanych z inwestycją. Na www.gdansk.pl/forumgdansk będzie można na bieżąco śledzić wszystkie informacje na temat utrudnień w ruchu w okolicy Huciska.

Galeria artykułu

Zalecane objazdy przy remoncie Huciska

Zalecane...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

188.146.94.*

15:19, 13/07/15

Chociaż na jakiś czas pozbędziemy się buraków z Pruszcza szalejących po Żuławskiej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA