Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 14/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Koniec zmian w Parku Oruńskim? Urzędnicy: To bzdura, rewaloryzacja Parku idzie dalej!

 1 dodane: 16:22, 11/07/15

tagi:

Rewaloryzacja Parku Oruńskiego zagrożona? Urzędnicy dementują takie plotki i wskazują na zmiany, które czekają ten popularny zieleniec jeszcze w tym roku. Nowe place zabaw, ścieżki parkowe, pomosty widokowe, oświetlenie - wyliczają. Jest jednak jedno "ale"...

Na czerwono zaznaczono fragment Parku, gdzie odbywać będzie się drugi etap rewaloryzacji.
Na czerwono zaznaczono fragment Parku, gdzie odbywać będzie się drugi etap rewaloryzacji.
Fot. materiały DRMG

Fotografia 1 z 1

Według nieoficjalnych informacji, które płyną z urzędu miejskiego: w tym roku może nie odbyć się kolejny etap rewaloryzacji Parku Oruńskiego. Powód? Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na inne tereny zielone w Gdańsku.

Tymczasem jeszcze kilka miesięcy temu głośno mówiło się o następnych zmianach w oruńskim Parku.

Okazuje się jednak, że miasto nie wycofuje się z tych planów.

- Stanowczo dementuję takie plotki. Rewaloryzacja Parku idzie dalej - w rozmowie z nami ucina Agnieszka Zakrzacka, rzecznik Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, instytucji, która nadzoruje rewaloryzację Parku Oruńskiego.

- Jeszcze w tym roku DRMG przeprowadzi realizację drugiego etapu rewaloryzacji Parku. Obejmuje ona (patrz zdjęcie do niniejszego artykułu - przyp. red.) zagospodarowanie terenu zlokalizowanego przy stawku od strony ulicy Nowiny, po prawej stronie od wejścia głównego - mówi Zakrzacka.

Jak się dowiedzieliśmy, inwestycja obejmować będzie między innymi: wykonanie ścieżek parkowych, nasadzenie zieleni, wykonanie oświetlenia, a także małej architektury, w skład której wchodzą pomosty widokowe, ławki i kosze na śmieci.

Jest jednak jedno "ale". - Obecnie przygotowywana jest dokumentacja przetargowa na realizację tego zamówienia. Przetarg na realizację zadania ogłoszony zostanie do końca miesiąca i jeśli procedura będzie przebiegać zgodnie z planem, to roboty będą mogły ruszyć na przełomie sierpnia/września - wyjaśnia rzecznik DRMG.

Gdyby jednak do przetargu nie zgłosiła się żadna firma, albo przetarg z przyczyn formalnych został unieważniony, wymienione chwilę wcześniej prace w Parku Oruńskim będą musiały poczekać na inny termin.

Według zapewnień urzędników, w tym roku w Parku Oruńskim na pewno odbędą się inne prace. Mowa o budowie kilku placów zabaw (na lewo od przedszkola i wejścia do Parku), o których pisaliśmy już na portalu. - Wykonawcy został już przekazany plac budowy. Najpóźniej do sierpnia inwestycja powinna się zakończyć - mówi Zakrzacka.

Rewaloryzacja Parku Oruńskiego została podzielona na kilka etapów. Docelowo na terenie gdańskiego zieleńca ma znaleźć się miejsce dla: amfiteatru, altany, pomostów widokowych, bramy, fontanny. Być może cała rewaloryzacja zakończy się w 2018 roku, choć póki co przedstawiciele magistratu nie podają konkretnej daty.

Galeria artykułu

Na czerwono zaznaczono fragment Parku, gdzie odbywać będzie się drugi etap rewaloryzacji.

Na czerwono...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

00:02, 17/07/15

juz tyle obietnic o odnowie Orunii nasluchalo sie,napisano kilka akt itp...ze beda zmiany... ale to ntylko chwyt martingowy kilku osob ! od 40 lat mialo zmienic osiedle na Zwiazkowej i co? i nic!' tu tez taka ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA