Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Są wyroki w sprawie "gangu Banana". Ale "Banan" nie był przywódcą

 1 dodane: 13:49, 24/07/15

tagi:

15 członków tak zwanego "gangu Banana" usłyszało wczoraj wyroki bezwzględnego więzienia. Jedną z mniejszych kar otrzymał Jacek B., ps. "Banan", którego prokuratura podejrzewała o kierowanie całą grupą. Pierwsza rozprawa odbyła się... blisko pięć lat temu.

Są wyroki w sprawie
Są wyroki w sprawie "gangu Banana". Ale "Banan"
Fot. Internet

Fotografia 1 z 1

15 osób, wśród nich także mieszkańcy Oruni, usłyszało wczoraj wyroki w swego czasu głośnej sprawie tzw. "gangu Banana".  Największa kara  w tym procesie to 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, najmniejsza - rok i 3 miesiące. Większość oskarżonych nie przyznawała się do winy.

Sam Jacek B., który według aktu oskarżenia kierował zorganizowaną grupą przestępczą, usłyszał stosunkowo niski wyrok: są skazał go na rok i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Sędzia nie dopatrzył się jednoznacznych dowodów, że Jacek B. był przywódcą grupy. Jak podaje portal Trójmiasto.pl, "Banan" został skazany za sprzedaż kilku tabletek ecstasy i posiadanie znacznej ilości chińskiej viagry.

Proces tzw. "gangu Banana" ruszył 20 października 2010 roku. Prokuratura oskarżyła kilkanaście osób (wielu z nich mieszkało wtedy na Oruni), których podejrzewała o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się handlem narkotykami, rozbojami i paserstwem.

Z informacji śledczych wynikało, że grupa miała działać od stycznia 2007 do stycznia 2009. Pierwszych zatrzymań członków gangu policja dokonała już w 2008 roku. Ale najbardziej spektakularną akcję przeciwko „gangowi Banana” policjanci przeprowadzili w styczniu 2009 roku.

Wtedy to zatrzymano 16 członków grupy. Policja natrafiła również na większe ilości marihuany, kokainy i heroiny. Członkowie gangu przetrzymywali je w niewielkiej przybudówce, przylegającej do bloku przy ulicy Rejtana. Wartość skonfiskowanych narkotyków policjanci oszacowali na 1,5 mln złotych.

Galeria artykułu

Są wyroki w sprawie "gangu Banana". Ale "Banan" nie był przywódcą

Są wyroki w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.21.135.*

00:04, 25/07/15

Rejtana górą!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.241.235.*

16:19, 24/07/15

Bananowy song...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA