Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Na Oruni będzie jeszcze więcej szlabanów, bo... ma być bezpieczniej

 1 dodane: 14:42, 24/07/15

tagi:

PKP PLK ogłasza nową inwestycję - jeszcze w tym roku zostanie poprawione bezpieczeństwo na 45 przejazdach kolejowych na Pomorzu. Trzy adresy dotyczą gdańskiej Oruni. Co proponuje kolejowa spółka? Będzie więcej szlabanów!

Półrogatki i sygnalizacja świetlna - już niedługo na Równej i na Przy Torze.
Półrogatki i sygnalizacja świetlna - już niedługo na Równej i na Przy Torze.
Fot. materiały prasowe PKP PLK

Fotografia 1 z 1

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawiają bezpieczeństwo na 45 przejazdach kolejowo-drogowych w województwie pomorskim. W Gdańsku jedyne zmiany czekają Orunię.

- Skrzyżowania linii kolejowych z drogami zostaną wyposażone w dodatkowe urządzenia ostrzegawcze lub rogatki - mówi Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

To część ogólnopolskiego projektu, w ramach którego prace prowadzone są na ponad 300 przejazdach w Polsce. Koszt wszystkich modernizacji wyniesie, bagatela, 300 milionów złotych.

- Jednym z najważniejszych priorytetów PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. są działania podnoszące poziom bezpieczeństwa - kontynuuje Jakubowski.

Zdaniem przedstawicieli kolejowej spółki, realizowany przez PLK kompleksowy program poprawy bezpieczeństwa przynosi rezultat. Od 2011 roku liczba wypadków na kolei zmniejszyła się o jedną czwartą, a osób poszkodowanych o 44%. W 2014 roku na przejazdach zanotowano o 14% mniej wypadków niż w 2013.

Jakie zmiany szykują się na Oruni?  Jak się dowiedzieliśmy, poprawa bezpieczeństwa nie dotyczy w tym przypadku modernizowanej niedawno linii E-65, która na Oruni przecina przejazdy kolejowe na Sandomierskiej, Dworcowej i Ukośnej.

Mowa o linii, która przechodzi przez ulicę Równą, ale też i przez ulicę Przy Torze.  I właśnie tam, na Równej i na Przy Torze, w miejscach, gdzie obecnie jest "tylko" Krzyż świętego Andrzeja, jeszcze w tym roku zostaną zamontowane półrogatki i sygnalizacja świetlna.

Ma być bezpieczniej, ale oruniacy, z którymi rozmawialiśmy, komentują to krótko: - Znów się odcina Orunię szlabanami. Nie dość, że mamy szlabany na Dworcowej i Sandomierskiej, to teraz odcina się nas jeszcze na Równej. Świetnie! - ironizują.

Jakie jest Wasze zdanie? Półrogatki i sygnalizacja świetlna na Równej i Przy Torze to dobry pomysł?

Galeria artykułu

Półrogatki i sygnalizacja świetlna - już niedługo na Równej i na Przy Torze.

Półrogatki i...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (8)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

37.30.89.*

23:54, 29/07/15

To jeszcze na ulicy wschodniej czy olsztyńskiej też szlabany trzeba zrobić!!! Będziemy bardziej bezpieczniejsi !! Już nikomu nie stanie się krzywda w drodze do pracy czy do szkoły bo wychodzenie z domu nie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

11:14, 27/07/15

Podnoszenie bezpieczeństwa POWINNO iść w parze z jakością życia w przyległej infrastrukturze kolejowej.... jak widać w Gdańsku jakość życia "zabłądziła".

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

07:31, 27/07/15

"Jednym z najważniejszych priorytetów PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. są działania podnoszące poziom bezpieczeństwa - kontynuuje" To może wysiedlić jeszcze mieszkańców Oruni mieszkających za torami ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

164.126.171.*

13:14, 26/07/15

to chyba jakiś żart,chcą Orunie odciąć od reszty miasta,,chłopaki pewnie rozwalą te szlabany bo to już przegięcie jakieś...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

21:06, 24/07/15

przejazdy kolejowe na Sandomierskiej, Dworcowej i (Ukośnej) Nowiny powinno być ;)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

20:11, 24/07/15

Zwiększy się częstotliwość i prędkość pociągów na tym odcinku ... poczytajcie jakie plany ma kolej. Odetną nas szlabanami!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

31.61.140.*

18:36, 24/07/15

no bez jaj zeby dojechac w piatek do pracy na 7.00 proponuje startowac w czwartek.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

18:29, 24/07/15

Przez tyle lat co tu mieszkam jedynym zdarzeniem z udziałem samochodu w tych miejscach było jak jakiś naćpany typ wjechał na tory kradzionym samochodem a potem uciekł.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA