Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 14/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Znika droga wzdłuż Kanału Raduni. "Ktoś przytulił kostkę na Wale"

 1 dodane: 16:44, 27/07/15

tagi:

Ktoś rozkrada drogę na wale Kanału Raduni. Niedawno "zniknął" pas granitowej kostki. "Ustalić nagrodę za donos. Rozwiesić kartki i raz-dwa ktoś nakabluje" - komentują internauci.

Znika droga wzdłuż Kanału Raduni.
Znika droga wzdłuż Kanału Raduni. "Ktoś przytulił
Fot. Zdjęcie opublikowane na fanpejdżu Rowerowa Metropolia

Fotografia 1 z 1

- Ktoś "przytulił" kostkę na Wale - obrazowo poinformowali nas oruniacy. "Przytulenie" oznaczało w tym przypadku pożyczkę, ale na wieczne nieoddanie. A mówiąc prościej: kradzież.

Rzeczywiście z drogi technologicznej wzdłuż Kanału Raduni zniknął długi na kilkadziesiąt metrów i szeroki na kilkadziesiąt centymetrów pas kostki.

- Tak, to prawda. Ostatnio został rozkradziony kawałek drogi technologicznej na wale Kanału Raduni. Będziemy musieli to naprawić, ale to oczywiście kosztuje - mówi Antoni Chudziak, dyrektor Melioracji Gdańskich, instytucji, która odpowiada za rejon Kanału Raduni.

- Z tym Kanałem to nie mamy lekko. Ginie kostka z drogi, ludzie wrzucają śmieci do Kanału Raduni. Sam widziałem, jak kobieta mieszkająca w pobliskim budynku wyrzuciła do Kanału worek ze śmieciami. Zwróciłem uwagę, ale dostałem taką wiązankę... - dopowiada szef Melioracji w Gdańsku.

Kto i po co mógł zniszczyć w ten sposób drogę przy Kanale Raduni?

"Najlepiej pokręcić się po okolicy i zobaczyć komu przybyło granitowej kostki w ogrodzie i zgłosić się do człowieka o fakturę potwierdzającą zakup tego materiału..." - na fanpejdżu Rowerowa Metropolia komentuje jeden z internautów.

Inny jest jeszcze bardziej ostry w swoich sądach: "Przykra sprawa. Stawiam na okolicznych mieszkańców. Ustalić nagrodę za donos. Rozwiesić kartki i raz-dwa ktoś nakabluje."

Niektórzy żartują, że to okoliczni mieszkańcy zaczynają rozbierać drogę technologiczną, bo mają dosyć jeżdżących tutaj na złamanie karku rowerzystów. Ci ostatni, pół żartem, pół serio (no dobrze, bardziej żartem) rozważają... obywatelskie patrole rowerowe wzdłuż Kanału Raduni.

- A może budować drogi z asfaltu? - znajduje rozwiązanie jeszcze inny internauta.

Galeria artykułu

Znika droga wzdłuż Kanału Raduni. "Ktoś przytulił kostkę na Wale"

Znika droga...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (8)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.195.*

20:41, 28/07/15

A na Lipcach ukradli ławkę

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.192.*

13:08, 28/07/15

Sam widziałem, jak kobieta mieszkająca w pobliskim budynku wyrzuciła do Kanału worek ze śmieciami. Zwróciłem uwagę, ale dostałem taką wiązankę... - dopowiada szef Melioracji w Gdańsku. Zachowanie tej pani ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.77.124.*

11:06, 28/07/15

*201 zgadzam się z wyjątkiem że stwierdzasz iż to w 100% Gady Oruńskie. A może to jednak ktoś z poza Oruni? Nie złapałem za rękę to nie osądzaj!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

10:53, 28/07/15

Niestety..... Komuś przydało się. Pół godziny strachu i gotowe. Coś jednak trzeba zrobić bo zaraz rozkradną nieliczne śmietniki, ławeczki a potem metalowe ogrodznie kanału. Co do wyrzucania do kanału. W Lipcach ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.191.*

22:05, 27/07/15

A może by jakieś patrole nocne przyszły z pomocą...???

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.201.*

21:56, 27/07/15

Chamstwo i ludzka pazernosc,rece polamac takim gadom orunskim

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.20.255.*

19:14, 27/07/15

Nie raz widziałam jak ludzie którzy mieszkają i mają działki blisko kanału wyżucają śmieci itp. zamiast dbać aby było czysto to sami zaśmiecają. Powinny być kary za złapanie takiego gada.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

18:57, 27/07/15

Powinien być sezonowy odstrzał menelstwa. To te stare dziady, ile razy byłem świadkiem, kradli coś a dopiero potem zastanawiali się po co im to. Złodziejskie pomioty komuny.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA