Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Były komisariat na Oruni przejmie miasto? A policyjną bursę...nikt?

 1 dodane: 15:03, 04/08/15

tagi:

Wciąż dwa budynki na Oruni, dawna bursa policyjna na Trakcie św. Wojciecha 113 i były komisariat na Gościnnej 1, pozostają bez nowych właścicieli. Jednak w przypadku adresu na Gościnnej jest konkretne zainteresowanie - o pozyskanie tej nieruchomości stara się miasto.

Były komisariat na Oruni przejmie miasto? A policyjną bursę...nikt?
Były komisariat na Oruni przejmie miasto? A
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Obecnie właścicielem obu adresów jest Skarb Państwa. Od 2013 działająca w jego imieniu Agencja Mienia Wojskowego próbuje sprzedać dwa budynki na Oruni, jeden na Gościnnej 1, drugi na Trakcie św. Wojciecha 113.

W przypadku byłej bursy policyjnej na Trakcie początkowa cena, za którą AMW wystawiło cały budynek wyniosła 2.5 miliona złotych. Dwa lata i kilka nierozstrzygniętych przetargów później cen spadła do 1.9 miliona złotych.

I właśnie za taką sumę licytowany będzie adres na Trakcie św. Wojciecha. - Następny przetarg odbędzie się 28 sierpnia - informuje Małgorzata Golińska, rzecznik AMW.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium. W tym przypadku jest to 200 tysięcy złotych. Czas złożenia wadium ubiega 24 sierpnia. W razie niewygrania przetargu pieniądze te są oczywiście zwracane.

Co jednak w przypadku, gdy do przetargu nikt się nie zgłosi? - Przetarg będzie miał wynik negatywny. Ruszy wówczas kolejna procedura przetargowa - odpowiada Golińska.

- Ostatnio w gdyńskim Oddziale Terenowym AMW nie odnotowano szczególnie dużego zainteresowania tą nieruchomością. Zdarzają się zapytania telefoniczne - informuje rzecznik AMW.

Inaczej rzecz wygląda w sprawie drugiej nieruchomości, buynku na Gościnnej. Cena wywoławcza w pierwszym przetargu (13 listopada 2013 roku) wynosiła 1.3 miliona złotych. Organizowano później kilka innych  przetargów dla tej nieruchomości, ale bez skutku - były komisariat wciąż pozostaje w rękach AMW.

Ale być może niedługo to się zmieni. - Gdańsk wystąpił do AMW z wnioskiem o sprzedaż bezprzetargową tej nieruchomości na rzecz miasta. Trwają jeszcze ustalenia pomiędzy AMW i miastem dotyczące warunków tej transakcji - mówi nam Golińska.

Z wciąż jeszcze nieoficjalnych informacji wynika, że miasto chciałoby przeznaczyć ten budynek na potrzeby lokalnej społeczności. O takim zamiarze mówił już prezydent Adamowicz w trakcie przedwyborczego wywiadu dla MojaOrunia.pl

Galeria artykułu

Były komisariat na Oruni przejmie miasto? A policyjną bursę...nikt?

Były komisariat...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.28.*

12:13, 06/08/15

Myście pozytywnie, stary komisariat to przepiękny budynek, wizytówka jak się patrzy, po renowacji to będzie cacuszko. Czekam na ruch miasta, ja już proponowałam aby szkoła muzyczna powiększyła swoje podwoje, a ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.76.130.*

14:38, 05/08/15

Byłą bursę policyjną też przejmie miasto i zrobi mieszkania socjalne - niekoniecznie dla dobrych mieszkańców, ale pijaczków, leni i obiboków co łatwo wyciągają rączki po cudze pieniądze. I GETTO gotowe!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

17:50, 04/08/15

Pewnie tu zrobią mieszkania socjalne dla uchodźców z arabii.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA