Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 07/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Bo nawierzchnia nie taka...

 1 dodane: 14:59, 30/11/09

tagi:bezpieczeństwo ruchupasyDworcowa

Nie będzie poziomego oznakowania przejścia dla pieszych przy przejeździe przez tory kolejowe na ulicy Dworcowej – mówią gdańscy urzędnicy. Ich zdaniem, nie pozwala na to nieodpowiednia nawierzchnia jezdni.

Bo nawierzchnia nie taka...
Bo nawierzchnia nie taka...
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Na początku października zgłosiła się do naszej redakcji jedna z naszej czytelniczek. Opisała nam niebezpieczny przejazd (pisaliśmy o sprawie tutaj) przy ulicy Dworcowej:
- Wystarczy, że szlaban jest zamknięty na minutę, dwie i już tworzy się na naszej ulicy sznur samochodów. Nie wszystkie auta chcą jednak przejechać na drugą stronę torów, niektóre jadą w kierunku Traktu Św. Wojciecha. Tacy kierowcy omijają stojące w korku samochody i pędzą na złamanie karku drugą stroną ulicy. Jest to o tyle niebezpieczne, że na tej samej wysokości przez tory przechodzą piesi, których po prostu nie widać, bo zasłaniają ich inne samochody. Powinny tu być jakieś pasy albo próg zwalniający – mówiła nam Anna Ziemnicka.

Pasów nie będzie
Sprawę przekazaliśmy do Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. Na miejsce został wysłany inspektor. Po miesiącu udało nam się poznać ostateczne w tej kwestii ustalenia urzędników. Odpowiedź, jaką otrzymaliśmy od ZDiZ-u (podpisał ją p.o. zastępca dyrektora – Maciej Radowicz) nie pozostawia złudzeń.
Informujemy, że przejście dla pieszych przez ul. Dworcową w rejonie przejazdu kolejowego znajduje się w miejscu, gdzie jezdnia posiada nawierzchnię kamienną wykonaną z nieregularnej kostki kamiennej. Wykonanie oznakowania poziomego na tego typu nawierzchni, przy obecnej technologii i stosowanych materiałach, nie przyniesie pożądanego efektu. Doświadczenia tut. Zarządu wskazują, że wykonanie oznakowania poziomego na nawierzchniach kamiennych jest bardzo nietrwałe, a jego trwałość wynosi ok. 2-3 tygodni.”

Będzie bezpieczniej?
Pozostajemy jeszcze na ulicy Dworcowej. Bardziej pozytywną informację mamy dla naszej czytelniczki, która kilka tygodni temu napisała do nas:
„Przydało by się żeby ktoś poobserwował jak jeżdżą samochody po godz. 14:00. Jest korek na całej Dworcowej, a samochody po przejechaniu przez przejazd kolejowy, żeby ominąć korek wjeżdżają między budynki i wyjeżdżają koło KRUS, jest tam ruch jak na ulicy i nikogo to nie obchodzi, do momentu aż kogoś potrąci".
ZDiZ zwrócił się do Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych (zarządcy tego terenu), aby podjął stosowne działania w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu tego miejsca. O konkretnych ustaleniach napiszemy już wkrótce.

 

 

Galeria artykułu

Bo nawierzchnia nie taka...

Bo nawierzchnia...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

Biedrona077

 

17:48, 01/02/10

Mieszkając za "torami" mam poczucie odcięcia od cywilizacji ;) Sam wygląd tego miejsca przyprawia o dreszcze a czas spędzony w samochodzie gdy są zamknięte szlabany to niejednokrotnie STRES! Z roku na rok czas ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

 

10:05, 01/12/09

Dziękuję za zwrócenie na to uwagi. Już poprawione :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:23, 30/11/09

Suplement do poprzedniej mej wypowiedzi - na myśli miałem nie tytuł, lecz występujący pod nim wytłuszczony fragment.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:21, 30/11/09

Tytuł artykułu jest mylący. W opisywanym miejscu znajduje się przejście dla pieszych (na załączonym zdjęciu widać nawet informujący o tym znak pionowy), brak jedynie znaków poziomych na jezdni.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:58, 30/11/09

ZAPOMNIAŁAM ZAPYTAĆ CZY "WYSŁANY INSPEKTOR" POINFORMOWAŁ DYREKCJĘ ZE TEN BRUK WYŁANIA SIĘ Z WYJEŻDZONEGO ASFALTU...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:48, 30/11/09

A JA MYŚLAŁAM, ŻE MAMY XXI WIEK I NOWOCZESNE TECHNOLOGIE, WIDZIAŁAM NP.PASY WYKONANE Z INNEGO KOLORU KAMIENIA, TO PO PIERWSZE.PO DRUGIE CZY POMALOWANIE PASÓW 17 RAZY W ROKU [(365:7):3=17]NIE JEST WARTE ZDROWIA I ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA