Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 22/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Festyn Gwiazdkowy na Oruni 6 grudnia 2009

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 13:56, 03/12/09

tagi:mikołajoruniagwiazdkafestyn

W niedzielę, 6 grudnia 2009, na placu przed kościołem Św. Jana Bosko na Oruni na ul. Gościnnej odbędzie się kolejny Festyn Gwiazdkowy.

 Festyn Gwiazdkowy na Oruni 6 grudnia 2009
Festyn Gwiazdkowy na Oruni 6 grudnia 2009
Fot. vivekchugh

Fotografia 1 z 1

„Oruńska Gwiazdka” rozpocznie się koncertem kolęd zespołu „H2O” w kościele Św. Jana Bosko około godz. 13:30. Odbędzie się on bezpośrednio po mszy świętej o godz. 12:30, koncelebrowanej przez ks. arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego. Około godz. 15:00 na scenie przed kościołem rozpoczną się występy artystyczne zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli z Oruni i Św. Wojciecha.
O godzinie 16:00 mieszkańcy Oruni razem z arcybiskupem uroczyście rozświetlą lampki na choince na skwerze na ul. Gościnnej. Pomiędzy 16:30 a 17:00 odbędzie się pokaz sztucznych ogni.
Podczas festynu znajdzie się również miejsce na coroczny jarmark. Atrakcją dla najmłodszych będą Święci Mikołaje rozdający słodycze. Zorganizowany zostanie również poczęstunek składający się z tradycyjnego barszczu i chleba ze smalcem.

W związku z wydarzeniem, w niedzielę 6 grudnia na ulicy Gościnnej zmianie ulegnie organizacja ruchu w godzinach 8:00-20:00. Od strony Traktu Św. Wojciecha ulica zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów z wyjątkiem autobusów ZKM. Aby ułatwić dotarcie do kościoła, kierowcy będą mogli parkować swoje samochody na boisku Gimnazjum nr 10, wjeżdzając od ul. Dworcowej. Część ul. Gościnnej od przejazdu kolejowego do Gimnazjum nr 10 będzie w niedzielę objęta ruchem dwukierunkowym.


Festyn organizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych “Orunia”. Partnerzy inicjatywy  organizujący tegoroczny festyn to: Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska CKU, Parafia Św. Jana Bosko, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku, MOPS w Gdańsku ŚDS Nowiny, Gdański Archipelag Kultury, Gimnazjum Nr 10, Szkoła Podstawowa Nr 16 im. Władysława Bronie, Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 5, Niepubliczne Przedszkole “Krasnal”, Przedszkole Nr 9 “Pod Bukami”, Pizzeria LEONE, Przedszkole Nr 71, Przedszkole Nr 11, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Remed Lectus.

Galeria artykułu

 Festyn Gwiazdkowy na Oruni 6 grudnia 2009

Festyn...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

18:19, 06/12/09

Bedzie filmik z fajerwerkami??

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:37, 04/12/09

Hmmm ciekawie się zapowiada.... może wpadnę na chwile... a później na skm'ke i jazda do Gdyni :-) na skwer....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

11:56, 04/12/09

oł jeee ale będzie jadka. xd fajnie fajnie na tych festynach jest zawsze xd bd bekaaaaaa XDDDDDDDDDDDDD

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA