Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Festyn rodzinny w Parku Oruńskim

 9 dodane: 00:00, 03/06/09

tagi:

Największa tego typu impreza w Gdańsku, co roku ściąga tłumy dzieci i rodziców.

 Festyn rodzinny w Parku Oruńskim
Festyn rodzinny w Parku Oruńskim
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 9

 

I tym razem dopisała pogoda oraz goście, którzy tłumnie zjawili się w Parku. Już od godziny 12:00 zapełniały się ławki przed sceną oraz place zabaw dla dzieci.

Szaleństwo na trampolinie i sztuczna krowa

Najmłodsi nie mogli narzekać. Czekało na nich wiele atrakcji. Dzieci mogły wyszaleć się na trampolinach i wielkim, dmuchanym zamku-zjeżdżalni w Krainie Dobrej Zabawy, dać sobie pomalować buzie i same porysować w Krainie Plastycznej, biegać po pagórkach parku i maskować się razem z harcerzami z 3. drużyny ZHR w Krainie Harcerskiej. Mogły także wydoić sztuczną i dotknąć prawdziwej krowy w Krainie Świat Dziecka z Mlekiem Łaciate. Wielką frajdą dla dzieciaków okazała się także piana rozpylona przez strażaków przy przedszkolu. Oprócz tego przygotowanych było wiele stanowisk ze słodyczami, zabawkami i grami zręcznościowymi. Nie zabrakło także żołnierskiej grochówki, w kolejce za którą trzeba było stać nawet pół godziny – takie miała powodzenie.

Główną część parku tradycyjnie zajęła scena, na której od godziny 13:00 zaczęły się występy. Ich pierwszą część zdominowały dzieci z okolicznych przedszkoli. Licznie zgromadzeni pod sceną rodzice i dziadkowie oklaskiwali przedstawienia, piosenki i tańce swoich pociech. Około 15:00 Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska, razem z Aleksandrem Naguckim ze Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Orunia, Jackiem Wilczewskim z MOPS oraz Teresą Kuśmierską z Gdańskiego Archipelagu Kultury oficjalnie rozpoczęli XI Wielki Festyn Rodzinny w Parku Oruńskim. Otwarcie dodatkowo uświetniła Orkiestra Dęta.

Po raz pierwszy Prezydent wręczył order „Oruńskiej Syrenki”, którym uhonorowano profesora Jerzego Sampa, wybitnego historyka, autora książek o historii Oruni, entuzjastę i przyjaciela dzielnicy.

- Wszyscy możemy być Sampami – powiedział Adamowicz przyznając wyróżnienie. - Wystarczy wyjść poza regulamin. Robić więcej niż od nas wymagają.

Chwilę potem rozdano także pamiątkowe medale Chana Dzelal Ed Dina – odznaczenia Narodowego Centrum Kultury Tatarów, które w Parku Oruńskim ma swoją siedzibę.

Triki oruńskiego magika

Po części oficjalnej prowadzący imprezę bracia Andrzej i Adam Stawiccy na scenę kolejno zapraszali Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 16 z krótkim programem artystycznym na temat Unii Europejskiej i języka angielskiego, grupę cheerleaderek, zespół z gimnazjum nr 10 oraz zapaśników z pokazem gimnastyki. Dużym zainteresowaniem cieszył się, wspomniany wcześniej, trening psów policyjnych. Uwagę najmłodszych skupił także występ jedynego oruńskiego magika – Ziutiniego. Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której nagrodą był rower, laptopy oraz kupony na bezpłatną pizzę z pizzerii Leone. Część artystyczną w parku zamknął zespół Obsesja z repertuarem coverów rock’n’rollowych z lat 60. i 70. Po zakończeniu imprezy w parku część uczestników przeniosła się do kościoła p.w. św. Jadwigi, żeby wysłuchać koncertu operowego.

- Według naszych szacunków – mówi Piotr Wróblewski z Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, jeden z organizatorów festynu – przez Park Oruński przewinęło się dzisiaj ok. 2000 osób. Wydano 800 porcji grochówki. Blisko 500 dzieci wzięło udział w naszej loterii. Impreza przebiegła bez problemów i według założonego planu.

Na festynie mieliśmy swoje miejsce również my, redakcja portalu MojaOrunia.pl. W ciągu dnia podeszło do nas wiele osób. Wszystkim chętnym tłumaczyliśmy ideę i zasady działania portalu. Mamy nadzieję, że takie spotkania z potencjalnymi użytkownikami i czytelnikami wpłyną na liczbę odwiedzin naszej strony. Oczywiście, liczymy także na to, że przyszłoroczny festyn będzie co najmniej tak samo udany i że znowu będziemy w nim uczestniczyć.

 Festyn rodzinny w Parku Oruńskim

Festyn...

 Festyn rodzinny w Parku Oruńskim

Festyn...

 Festyn rodzinny w Parku Oruńskim

Festyn...

 Festyn rodzinny w Parku Oruńskim

Festyn...

 Festyn rodzinny w Parku Oruńskim

Festyn...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA