Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 07/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Skutki zmian w WPI

 1 dodane: 21:36, 08/12/09

tagi:zmianyWPI

Jak zmiany w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym wpłyną na dzielnice Orunia-Św. Wojciech-Lipce, Olszynka, Chełm, Ujeścisko, Gdańsk Południe, Zakoniczyn?

Czy zmiany w WPI dotkną Parku Oruńskiego?
Czy zmiany w WPI dotkną Parku Oruńskiego?
Fot. lukaszor

Fotografia 1 z 1

Porównaliśmy zeszłoroczny WPI z poprawkami zatwierdzonymi na ostatniej Radzie Miasta. Pod uwagę wzięliśmy plany wydatkowe na rok 2010, to jak przewidywano je w zeszłym roku, a jak zmieniono je w tym. Na czym miasto zamierza zaoszczędzić? Jak te zmiany mają się do naszych dzielnic? Postanowiliśmy o to zapytac urzędników. Poniżej prezentujemy zestawienie zmian.

W porównaniu z zeszłorocznym planem inwestycyjnym w 2010 zmniejszone będą wydatki na:

1. Monitoring, mniej o 150 000 zł.

Odpowiedź Urzędu Miasta: Zmiany nie dotyczą wyżej wymienionych dzielnic. Monitoring w Oruni zrealizowany będzie na przełomie 2009/2010 z dodatkowych środków (200 tys. zł) wygospodarowanych w budżecie w 2009 r.

2. Oświetlenie ulic, mniej o 1 000 000 zł.

Odp. UM: Nie dotyczy w/w dzielnic.

3. Rewaloryzacja zabytków sztuki ogrodowej, mniej o 1 000 000 zł.

Odp. UM:  Nie dotyczy w/w dzielnic.

4. Sygnalizacja świetlna, mniej o 200 000 zł.

Odp. UM: Nie dotyczy w/w dzielnic.

5. Rozbudowa cmentarza Łostowice, mniej o  5 600 000 zł.

Odp. UM: Budowa ul. Cedrowej uzależniona jest od podpisania porozumienia o partycypacji w kosztach budowy drogi z deweloperem, budującym przy tej ulicy osiedle. W przeciwnym wypadku inwestycja nie rozpocznie się.

6. Program ograniczenia hałasu w mieście, mniej o 1 400 000 zł.

Odp. UM: Nie dot. w/w dzielnic, za wyjątkiem Gdańsk Południe; w ramach budowy Trasy W-Z w wyniku decyzji o środowiskowych uwarunkowania realizacji inwestycji zwiększono około dwukrotnie długość ekranów akustycznych wzdłuż przyległych osiedli w Gdańsku Południe.

7. Przebudowa układu drogowego w dz. Gdańsk Południe (w tym przebudowa ul. Jabłoniowej na odcinku od ul. Kartuskiej do ul. Warszawskiej z węzłem trasy W-Z), mniej o 3 000 000 zł.

Odp. UM: Środki na dokończenie realizacji zadania przeniesiono na 2011, co wynika z przedłużającej się procedury pozyskania prywatnych gruntów leżących w pasie drogowym ul. Jabłoniowej.

8. Przedłużenie ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Cienistej do ul. Małomiejskiej (trasa P-P) mniej o 5 000 000 zł.

Odp. UM: Projekt przełożony na 2011 rok, w kosztach budowy partycypować będzie firma TESCO.

9. Rozwój komunikacji rowerowej w Aglomeracji Trójmiejskiej, mniej o 31 000 000 zł w 2010 roku (do 2014 mniej o 52 000 000 zł).

Odp. UM: Na wniosek Marszałka Województwa ograniczono zakres rzeczowy projektu, aplikującego o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. W projekcie nie było ścieżek dla Gdańska Południe, ponieważ ich realizacja zaplanowana jest w ramach zadań drogowych, np. przebudowa ul. Łostowickiej, budowa ul. Nowej Łódzkiej.

10. Zintegrowany system zarządzania ruchem TRISTAR (system nowoczesnego zarządzania sygnalizacja świetlną), w 2010 roku mniej o 33 500 000 zł, przeniesienie środków o 2 lata.

Odp. UM: Wartość projektu dostosowano do kosztu zadania wynikającego z opracowanego Studium Wykonalności. Rozkład środków w latach przygotowuje się do realnych możliwości realizacyjnych, wynikających z terminów aplikowania o dofinansowanie, procedur przetargowych itp.

Kometarz redakcji:

Naszym dzielnicom udało sie uniknąć redukcji wydatków z jednej prostej przyczyny... niewiele jest tu planowanych inwestycji. Tylko, czy to jest powód do radości?

Galeria artykułu

Czy zmiany w WPI dotkną Parku Oruńskiego?

Czy zmiany w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

23:07, 16/01/10

http://www.prisonwars.pl/150519/

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:01, 27/12/09

Ja mam taką prośbę czy można kogoś zaiteresować uporządkowaniem chodnika od Traktu Sw. Wojciecha do Kościoła Sw. Jana Bosko.Na środku rosną drzewa i nikt nie dba o porządek, jak padał śnieg też nie było nikogo ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:31, 09/12/09

Skoro takie wielkie oszczędności to co będzie zrobione na Oruni.

zgloś naruszenie
awatar

f.botor

 

23:25, 08/12/09

Przypominam, że te zmiany dotyczą całego Gdańska

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:04, 08/12/09

Zgadzam się z moim poprzednikiem. Prezydent i Radni pokazują się tylko na Oruni w celach marketingowych,oni nie myślą o ludziach tylko o sobie, szkoda że nie wszyscy to rozumieją. Najwyższy czas na zmiany.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:49, 08/12/09

Jaki prezydent i Radni, takie plany i ich realizacja. Co tu wymagać od Budynia, który buduje sobie pomnik (Budyń Arenę) za już-ponad-miliard-złotych, zadluża miasto i podnosi podatki. On Orunie ma gdzieś, ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA