Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 13/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Uczniowie przeprowadzają się na Orunię

 1 dodane: 17:24, 17/12/09

tagi:remontinauguracjaszkołaLastadiaZSPSiC

Jutro (18.12) o godz. 13.00 odbędzie się symboliczna inauguracja nauki w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i Chemicznego w Gdańsku. Placówka od niedawna ma nową siedzibę – jest nią budynek przy ulicy Smoleńskiej 6/8.

Uczniowie przeprowadzają się na Orunię
Uczniowie przeprowadzają się na Orunię
Fot. Zdjęcie pochodzi ze strony: www.lastadia.pl

Fotografia 1 z 1

Szkoła musiała zostać przeniesiona z dotychczasowej siedziby, po tym jak eksperci orzekli, że budynek przy ulicy Lastadii, w którym odbywają się zajęcia nie spełnia podstawowych norm bezpieczeństwa.Koszt remontu placówki oszacowano na około 10 milionów złotych. Urzędnicy wyraźnie stwierdzili, że wydanie takich pieniędzy na ten cel nie wchodzi w rachubę. Szukano innego wyjścia z sytuacji. Te znaleziono w budynku przy ulicy Smoleńskiej 6/8. Właśnie w to miejsce zdecydowano się przenieść ZSPSiC.
Najpierw jednak budynek musiał zostać zaadaptowany na potrzeby nowej placówki. Prace remontowe ruszyły w sierpniu tego roku i potrwały trzy miesiące. Kosztowały ponad 2 miliony złotych.
Wykonano pomieszczenia higieniczno-sanitarne (m.in. przystosowano jeden sanitariat dla osób niepełnosprawnych). Całkowicie wymieniono instalację elektryczną i oprawy oświetleniowe (z przyłączem do budynku), przebudowano instalację przeciwpożarową na każdej kondygnacji i zainstalowano nowoczesną sygnalizację SAP w systemie oddymiania klatek schodowych.

W listopadzie uczniowie rozpoczęli zajęcia w nowej siedzibie. Mają oni do swojej dyspozycji m.in. 4 nowoczesne laboratoria chemiczne z zapleczem, 2 pracownie (piekarniczą i cukierniczą), bibliotekę z czytelnią, 2 pracownie komputerowe, salę multimedialną i ponad 200 metrową aulę.
Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku szkoła zostanie ogrodzona, a na jej terenie powstaną dwa kolejna laboratoria.

W inauguracji nauki w nowej siedzibie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i Chemicznego udział weźmie Ewa Kamińska – zastępca prezydenta Gdańska oraz dyrekcja Wydziału Edukacji i Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska – wykonawcy robót.

Galeria artykułu

Uczniowie przeprowadzają się na Orunię

Uczniowie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

19:01, 18/12/09

Szkoła jest śliczna. Cieszę się,że po VII LO jest tu także szkoła na dodatek jedyna taka w okolicy

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA