Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 05/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Układamy historyczne puzzle

 1 dodane: 19:19, 20/12/09

tagi:historiaGimnazjum nr 10

W najbliższym czasie chcemy opublikować artykuł na temat historii Gimnazjum nr 10. Potrzebujemy jednak Waszego wsparcia.

Układamy historyczne puzzle
Układamy historyczne puzzle
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Ciekawe materiały otrzymaliśmy od obecnej dyrekcji placówki, jej nauczycieli, a także byłych uczniów. Są to zdjęcia (najstarsze z nich mają kilkadziesiąt lat), dokumenty i wspomnienia. Mamy m.in. relacje na temat wielkiej powodzi w szkole (2001 rok), uroczystości 50-lecia Gimnazjum (1995), „remontowych” przeprowadzek do innych miejsc (przełom lat 80 i 90 tych) i związanej z tym rywalizacji (czasem nawet na noże) z „pięćdziesiątą szóstą” i ciekawego znaleziska, rodem z Międzywojnia, na jakie natrafili pracujący w szkole robotnicy. Mamy również w planie porozmawiać z profesorem Jerzy Sampem na temat historii tego miejsca.

Niestety nie wszystkie historie da się już opowiedzieć. Część bohaterów tamtych wydarzeń już nie żyje, zniszczeniu uległa również spora ilość dokumentów i zdjęć.
I tu właśnie o pomoc chcemy poprosić naszych czytelników. Liczymy na to, że ktoś z Was, byłych, a może i obecnych uczniów szkoły, posiada w swoich zbiorach historyczne, dotyczące „dziesiątki” materiały i zechce nam je udostępnić. W ten sposób dużo łatwiej będzie ułożyć nam tę historyczną układankę.

Czekamy na Wasze maile (redakcja@mojaorunia.pl) i komentarze.

Galeria artykułu

Układamy historyczne puzzle

Układamy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

stryker

 

20:51, 20/12/09

Warto by było popytać na forum Naszej Klasy.... Duzo zdjęc tam moza znaleźć ...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA