Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 04/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nowe „apartamentowce” na Oruni

 1 dodane: 17:49, 27/12/09

tagi:kotydomkiDiamentowaGSM

Miasto ściąga bezdomne koty z ulicy, fundując im domki w wersji „lux”. Kilka takich „apartamentowców” chcą postawić na zarządzanym przez siebie terenie administratorzy z Gdańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Nowe „apartamentowce” na Oruni
Nowe „apartamentowce” na Oruni
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W sierpniu pisaliśmy o „kociej inwazji” na ulicy Diamentowej. Od tamtego czasu niewiele się w tym względzie zmieniło, spór między mieszkańcami wciąż trwa. Obecnie pojawiła się jednak szansa, że przynajmniej część kotów zniknie z ulicy. Choć...niedosłownie. Zwierzęta pozostaną na ulicy Diamentowej, ale będą miały na niej lokum z prawdziwego zdarzenia.

Gdańskie władze zleciły zbudowanie ponad 50 domków dla kotów. Na oficjalnej stronie miasta nowe nabytki prezentowane są niczym super oferta deweloperska: „Dwukondygnacyjne, ocieplone, czteropokojowe, z indywidualnym wejściem do każdego z pomieszczeń (...) domy szyte na miarę - własny kąt na wyłączność”.

Domy dla zwierząt Miasto przekaże spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym. Warunkiem otrzymania w zarząd kociego schronienia jest zgoda administratora terenu. Z tym nie powinno być problemu na terenie Gdańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, do którego należy wspomniana wyżej ulica Diamentowa.
- Na obszarze Spółdzielni mamy już prawie 10 takich domków. Jednak taka ilość nie do końca jest wystarczająca. Cieszymy się, że znów będziemy mogli skorzystać z tego typu oferty. Chcemy postawić jeszcze kilka domków, w tym na ulicy Diamentowej, gdzie kotów jest naprawdę sporo – informuje Mirosław Literski, kierownik GSM.

Koszt 51 domków wyniósł 16 tysięcy złotych. Środki pochodzą z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska o Gospodarki Wodnej. Projekt kociego domu jest owocem konsultacji Miasta, pasjonatów „kociej natury” oraz Powiatowego Inspektora Weterynarii. Pierwszy raz „kocie apartamenty” zostały w Gdańsku zakupione w 2006 roku. Obecnie w mieście jest ich już 300.

Galeria artykułu

Nowe „apartamentowce” na Oruni

Nowe...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

06:02, 11/01/10

SUPERRRRRRRRRR

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:15, 29/12/09

A marzec dopiero przed nami...;p

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:15, 28/12/09

Również nic nie mam do kotów, ale od paru dni tak w nocy miauczą , że trudno spać.Domek kotów oddalony od mojego bloku 10m.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:42, 27/12/09

Nic nie mam do kotów, ale może czas, aby miasto zainwestowało w budowę przejścia łączącego Orunię Górną z Dolną. Póki co nie zrobiono nic, aby ograniczyc rozmnażanie się kotów na ulicy Diamentowej. Często ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA