Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 07/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Spółdzielcze inwestycje na "Górnej"

 2 dodane: 17:17, 28/12/09

tagi:SM

Znane są już plany inwestycyjne Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe” na 2010 rok.

Spółdzielcze inwestycje na
Spółdzielcze inwestycje na "Górnej"
Fot. Materiały prasowe SM "Południe"

Fotografia 1 z 2

We wrześniu tego roku rozpoczęła się budowa budynku mieszkalnego przy ulicy Zygmunta Rumla. W grudniu 2010 roku zamieszka w nim 60 rodzin. Niski koszt mieszkań (cena metra kwadratowego to 4227 złotych brutto) sprawił, że zostały one sprzedane błyskawicznie. Większość przyszłych mieszkańców budynku to członkowie SM „Południe” lub ich rodziny.
- Atrakcyjność inwestycji mieszkaniowych na Oruni Górnej wynika nie tylko z nowoczesnych mieszkań ale również z infrastruktury społecznej, z której mogą korzystać wszyscy mieszkańcy. Wybudowaliśmy już budynek przedszkola „Parkowe Wzgórze” i centrum sportowego „Południe”, dwa korty tenisowe, wielofunkcyjne boisko. Najmłodsi mieszkańcy osiedla korzystają z 21 atrakcyjnie wyposażonych placów zabaw. Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci dwa place wykonano z nawierzchnią gumową antyuderzeniowej, a siedem ogrodzono – mówi Hanna Ulewicz, wiceprezes SM „Południe”. I zapowiada kolejne inwestycje.
W roku 2010 planowana jest realizacja kompleksu sportowo- rekreacyjnego w okolicach ulicy Nad Potokiem i istniejących tam kortów tenisowych. Pisaliśmy o tym tutaj. Obok boiska zostanie wybudowany park rehabilitacyjny.

Plan inwestycyjny musi zostać zatwierdzony przez Radę Nadzorczą spółdzielni.

W 2009 roku  Spółdzielnia Mieszkaniowa „Południe” oddała do użytku dwa budynki mieszkalne przy ulicy Nad Potokiem 3 i Dywizji Wołyńskiej 17. Mieszka w nich łącznie 77 rodzin.
Pierwsze budynki SM "Południe" oddała do użytku w 1994 roku. Od tego czasu wybudowano 60 budynków wielorodzinnych z prawie 1900 mieszkaniami oraz 69 lokali handlowo-usługowych.

Galeria artykułu

Spółdzielcze inwestycje na "Górnej"

Spółdzielcze...

Fragment mapy dzielnic Gdańska

Fragment mapy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (8)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

p.kluz

 

00:13, 31/12/09

Dodatkowo dołączam w fotografiach (nr 2) powyżej fragment mapy dzielnic Gdańska z widocznymi granicami i nazwami dzielnic. Pozdrawiam

zgloś naruszenie
awatar

p.kluz

 

23:15, 30/12/09

Pani(e) 'Gość' - niestety nie ma Pan(i) racji. Jeszcze raz odsyłam do strony Miasta Gdańska http://www.gdansk.pl/samorzad,647.html i oficjalnego podziału administracyjnego (tak jak napisałem wcześniej). Jeśli ma ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:16, 30/12/09

Panie p.kluz. Osiedle Orunia Górna leży na terenach dawnych Ptaszników, które administracyjnie zawsze podlegały pod Orunię. Tak też jest do tej pory - jest to część Oruni, na której powstało osiedle. Lipce i Św. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

p.kluz

 

09:32, 30/12/09

Witam. Odnośnie nazewnictwa naszych dzielnic - uwagi na ten temat pojawiają się na naszym portalu cyklicznie. Faktem jest, że nie ma takich dzielnic jak Orunia Górna, Orunia Dolna czy też Gdańsk Południe. Co ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:03, 29/12/09

Orunia Górna to nie dzielnica. Orunia Górna, tak samo jak Gdańsk Południe to o-s-i-e-d-l-a, podlegające pod dzielnicę ORUNIA.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:57, 28/12/09

Orunia Górna jest jedna. "Południe" to nazwa spółdzielni, a nie dzielnicy. Nie widzę błędu. Jestem mieszkańcem właśnie SM POŁUDNIE i mnie nic nie razi. Proszę wypowiadać się w swoim imieniu.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:41, 28/12/09

moglibyście podpisywać Orunia Górna Południe ^^ jakby nie było mała ale drażniąca mieszkańców różnica...

zgloś naruszenie
awatar

stryker

 

20:46, 28/12/09

A możecie się coś dowiedzieć na temat nowego bloku na ulicy Rzączyńskiego ?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA