Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zagrali dla dzieci

 15 dodane: 12:32, 04/01/10

tagi:GFISDomy dla Dziecikoncert

33 tysiące złotych na „plusie” – to bilans Świątecznego Koncertu Charytatywnego, zorganizowanego przez Gdańską Fundację Innowacji Społecznej.

Zagrali dla dzieci
Zagrali dla dzieci
Fot. fot. Andrzej Leśniewski

Fotografia 1 z 15

Pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby prowadzonych przez fundację Domów dla Dzieci, w tym także tych, które swoją siedzibę mają na Oruni. Jednym z nich jest Dom na Trakcie, o którym pisaliśmy tutaj.

Impreza odbyła się 20 grudnia 2009 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Na koncercie zagrał wybitny trójmiejski pianista – Leszek Możdżer oraz chór popowo-gospelowy – „Trzecia Godzina Dnia”. Nie zawiodła publiczność – około tysiąca osób przyszło posłuchać muzyki na wysokim poziomie i wesprzeć tak szczytny cel, jakim jest pomoc wychowankom Domów dla Dzieci.
Aby pomóc, wystarczyło kupić bilet na koncert. Można też było zakupić cegiełkę ze świątecznym pierniczkiem. Ze sprzedaży tych smakołyków zebrano ponad 2500 tysiąca złotych.
- Wybraliśmy czas koncertu na okres przedświąteczny, ponieważ mieliśmy nadzieję, że ludzie otworzą się jeszcze bardziej na nasze dzieci. I tak się stało. Dziękujemy wszystkim za tak wielkie wsparcie – podsumował Piotr Wróblewski, Dyrektor Domów dla Dzieci Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej.

Koncert zorganizowała Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej wspólnie z Kombinatem Artystycznym, Pomorskim Forum Kobiet oraz Stowarzyszeniem Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych „Pelikan”.
Organizację koncertu wsparły finansowo: Urząd Miasta Gdańska, Lotos, Energa S.A., Renault Zdunek, BMV, Restauracja Filharmonia, Lokum, Strabag, Filharmonia, Pellowski i Lech Kaźmierczyk.
Honorowy patronat nad koncertem objął Marszałek Województwa Pomorskiego – Jan  Kozłowski oraz prezydent Miasta Gdańska – Paweł Adamowicz.
Zagrali dla dzieci

Zagrali dla...

Zagrali dla dzieci

Zagrali dla...

Zagrali dla dzieci

Zagrali dla...

Zagrali dla dzieci

Zagrali dla...

Zagrali dla dzieci

Zagrali dla...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA