Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 07/06/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Śmieci mają znikać naprawdę

 3 dodane: 16:17, 11/01/10

tagi:PRSP

Koniec z nieuprzątniętymi, zalegającymi na oruńskich podwórkach odpadami wokół śmietników? Jeden z głównych zarządców nieruchomościami na dzielnicy – „Nasza Wspólnota” zapewnia, że tak właśnie będzie. A raczej już jest – od 1 stycznia 2010 roku.

Śmieci mają znikać naprawdę
Śmieci mają znikać naprawdę
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 3

Przepełnione śmietniki i walające się obok nich różnego rodzaju odpady (od „standardowych” butelek po napojach wyskokowych zaczynając, na wielkogabaratytowych kanapach i meblościankach kończąc), to niestety częsty obrazek na oruńskich podwórkach. Jednym z takich miejsc jest teren wokół budynku przy ulicy Podmiejskiej 17.
- Nasze pojemniki nie dość, że są rzadko opróżniane, to jeszcze nikt nie sprząta śmieci, które leżą wokoło. Dla przykładu, ta wielka kanapa, którą tu pan widzi, stoi tu już od dłuższego czasu. Nikogo to nie obchodzi. Nikt tego nie sprzątnie. Administracja nie kwapi się w żaden sposób, aby nam pomóc – mówią rozżaleni mieszkańcy.
Pracownicy Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych zapewniają, że nikt im wcześniej tego problemu nie zgłaszał. Po naszym telefonie, inspektorzy z Biura Obsługi Mieszkańców nr 4 ruszyli na ulicę Podmiejską. Kontrola potwierdziła wersję mieszkańców.
- Wezwiemy zarządcę do natychmiastowego uprzątnięcia terenu. Adres ten wpiszemy do naszej książki bieżącej kontroli i będziemy go skutecznie nadzorować – informuje Tadeusz Piotrowski, rzecznik GZNK.

Zarządcą budynku jest firma „Nasza Wspólnota”. Na Oruni jest przez nią zarządzanych aż 87 wspólnot.
- Od tego roku to my, a nie BOM jest odpowiedzialny za dbanie o czystość wokół śmietników. I z tego obowiązku będziemy się należycie wywiązywać. Jesteśmy w trakcie podpisywania stosownej umowy z PRSP. Na nasze zlecenie firma ta będzie już nie tylko wywozić śmieci, ale będzie miała również za zadanie sprzątać teren wokół śmietników – tłumaczy Elżbieta Kałużna, kierownik jednostki firmy „Nasza Wspólnota”.

Obecnie dopracowane są jeszcze szczegóły umowy między Przedsiębiorstwem Robót Sanitarno-Porządkowych S.A. a „Naszą Wspólnotą”. Pracownicy tej ostatniej firmy zapewniają, że na dniach wejdzie ona w życie.
Śmieci będą wywożone dwa razy w tygodniu. Dwa razy w miesiącu PRSP ma również zabierać pozostawione przy śmietnikach tzw. śmieci wielkogabrytowe. Los kanapy z podwórka przy ulicy Podmiejskiej 17 wydaje się więc być przesądzony...

Telefon do „Naszej Wspólnoty”: 58 309 00 96

Galeria artykułu

Śmieci mają znikać naprawdę

Śmieci mają...

Śmieci mają znikać naprawdę

Śmieci mają...

Śmieci mają znikać naprawdę

Śmieci mają...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

19:29, 08/02/10

Zgadzam się jeszcze psimi odchodami ktoś powinien się zająć, a w zasadzie właścicielami psów.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:03, 30/01/10

Te śmieci w około pojemników to poprostu kultura mieszkańców bo trudno jest wrzucic do śmietnika lepiej pod.Sam mieszkam na Żuławskiej w bloku i byłem świedkiem jak to mieszkaniec Żuławskiej 2D wyrzucił przez ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

09:50, 12/01/10

Połowa orunii jest tak zasypane zobaczcie na żuławskiej przy bloku na szlabanach. Po co sprzątać i tak PRSP zabierze śmieci. Od prywatnych zabiorą tylko to co w śmietniku, obok jak leży nie ruszą.

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

 

18:30, 11/01/10

Kanapę-lotto czas zacząć!!! ;-)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:46, 11/01/10

khem, khem...to jak myślicie, kiedy zniknie kanapa z Podmiejskiej?;-)))

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA