Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nowe miejskie bloki na Madalińskiego. We wrześniu zamieszka tu 48 rodzin

 1 dodane: 16:42, 17/08/15

tagi:

Na granicy Chełmu i Oruni, na ulicy Madalińskiego w pobliżu Małomiejskiej rozpoczęła się budowa kolejnych mieszkań komunalnych. Już we wrześniu wprowadzi się tutaj 48 rodzin. Lokatorów będzie przybywać też w kolejnych latach.

 Nowe miejskie bloki na Madalińskiego. We wrześniu zamieszka tu 48 rodzin
Nowe miejskie bloki na Madalińskiego. We wrześniu
Fot. GIS

Fotografia 1 z 1

- Pierwsze 4 budynki wielorodzinne, budowane w systemie szeregowym, gotowe będą już we wrześniu tego roku - mówią urzędnicy.

Na Madalińskiego zamieszka tutaj 48 rodzin. Ulica położona jest na granicy Chełmu i Oruni, niedaleko ulicy Małomiejskiej.

W ramach całej inwestycji planowanych jest wykonanie 7 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, budowanych w systemie szeregowym, z których każdy posiadał będzie 12 mieszkań – łącznie powstaną 84 mieszkania.

Mieszkania będą posiadały balkony, zostaną też oddane w standardzie "pod klucz". - Do tych mieszkań wprowadzą się rodziny, które sa uprawnione do pomocy mieszkaniowej z zasobu gminy - wyjaśniają przedstawiciele magistratu.

Budynki będą miały 4 piętra. Jak podają urzędnicy, w każdym budynku mieścić będą się: 1 mieszkanie jednopokojowe o powierzchni ~32 m2; 10 mieszkań dwupokojowych o powierzchni ~38 m2 i 1 mieszkanie trzypokojowe o powierzchni ~46 m2.

Na terenie inwestycji powstanie 70 miejsc postojowych dla rowerów, w tym jedno zadaszone miejsce do postoju 42 rowerów. Znajdzie się też miejsce na 101 miejsc parkingowych dla samochodów. Przed budynkami będzie też plac zabaw dla dzieci i siłownia napowietrzna.

Galeria artykułu

 Nowe miejskie bloki na Madalińskiego. We wrześniu zamieszka tu 48 rodzin

Nowe miejskie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.28.*

16:15, 18/08/15

Co tu gadać, jest ok.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA