Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Warsztaty tańca współczesnego

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 14:00, 19/01/10

tagi:warsztatyMagda Jędrafloorworkdworek arturataniec

Już 30 stycznia w Dworku Artura na Oruni rozpoczną się warsztaty taneczne prowadzone przez Magdę Jędrę.

 Warsztaty tańca współczesnego
Warsztaty tańca współczesnego
Fot. p.kluz

Fotografia 1 z 1

Warsztat adresowany jest do wszystkich adeptów sztuki tańca, zainteresowanych pracą z ciałem i nauką techniki tańca współczesnego.

W swoich założeniach ma prowadzić do twórczego, ale przede wszystkim bezpiecznego wykorzystywania własnych umiejętności, otwierać drogę do odnajdywania indywidualnych jakości, zwiększać świadomość ciała, aby w ten sposób otwierać na pełniejsze jego doświadczanie i umożliwiać świadomą ekspresję ruchową.

W trakcie naszych spotkań skoncentrujemy się na trzech aspektach techniki:
1. pracy z ciałem w przestrzeni, ćwiczeniach dynamicznej zmiany kierunków oraz ćwiczeniu pamięci ruchowej,
2. pracy z podłogą (floorwork), opierającej się na elementarnym zestawie ćwiczeń na płaszczyźnie, pozwalających na wyniesienie właściwych nawyków ruchowych,
3. pracy z ciężarem ciała, szukaniu momentów zawieszenia, graniu ciężarem z wykorzystaniem bezwładności i pędu własnego ciała.

źródło: GAK

Termin: 30-31 styczeń
sobota - 4godz, 10.00 – 14.00
niedziela - 4godz, 10.00 – 14.00

Miejsce: Dworek Artura, ul. Dworcowa 9, Gdańsk Orunia
Cena: 70zł
Zapisy i informacje:
Magda Jędra, tel: 880 211 296, magdajedra@gazeta.pl
Anna Kazmierczak, tel: (58) 306 66 76 w.37, dworekartura@gak.gda.pl

Magda Jędra - tancerka, pedagog, choreograf, w latach 1997-99 tańczyła w Gdańskim Teatrze Tańca Melissy Monteros i Wojciecha Mochnieja. Później współpracowała z Joe Alterem, Rafałem Dziemidokiem, Edytą Kozak, Paulą Ross, Alexandrem Pepelyaewem, Anitą Wach, Leszkiem Bzdylem, Krzysztofem Leonem Dziemaszkiewiczem oraz Grupą Artystyczną Koncentrat, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, Teatrem im. W. Gombrowicza w Gdyni, Teatrem Wytwórnia w Warszawie, Teatrem Akademia Ruchu. W 2005 z Anną Steller, Grzegorzem Welizarowiczem i Zbigniewem Bieńkowskim powołała do życia teatr Good Girl Killer. Od 1999 roku prowadzi warsztaty z techniki tańca współczesnego oraz improwizacji.

Własne realizacje: 2002 Teletransis, 2003 Konstrukcja Symboliczna, 2004 Teoria Hałasu, 2005 Good Girl Killer, 2006 Junkie, 2008 Akcja, 2009 Parallel.

Inne projekty: 2001 "Sny o wełnianej rzece", 2004 "Odys-Seas", "Cafe Domino zaprasza", 2006 "Zum B

Galeria artykułu

 Warsztaty tańca współczesnego

Warsztaty...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA