Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 25/07/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

SALOS zmienia adres

MojaOrunia.pl » Sport » ...

 0 dodane: 10:10, 12/06/09

tagi:salossmoleńskapiłkanożnaboisko

Amatorska, piłkarska Liga Salezjańska przenosi się z Oruni na Ujeścisko. Nowy sezon zaczyna się we wrześniu. Wciąż jeszcze są miejsca dla kolejnych drużyn.

Pierwsze mecze w lidze salezjańskiej rozegrano w 1992 roku. Do tej pory zawody odbywały się na boisku przy ulicy Smoleńskiej na Oruni. Swego czasu liga liczyła nawet 40 drużyn. Grały w niej zespoły m.in. z Oruni, Wrzeszcza, Zaspy, Śródmieścia. Swe pierwsze piłkarskie kroki stawiali w niej: Marcin Mięciel, Marek Citko, a także Rafał Murawski. Niestety, problemy ze stworzeniem elementarnego zaplecza sportowego (przez rok brakowało nawet szatni), a także piaszczysta, sprzyjająca kontuzjom murawa boiska, skłoniły organizatorów i piłkarzy do zmiany scenerii. Od nowego sezonu zawodnicy będą już grać na boisku na sztucznej murawie przy Szkole nr 12 na ulicy Jeleniogórskiej.
Mecze rozgrywane są systemem 2x30 minut. Gra się po dziewięciu zawodników. Dopuszczalne są zmiany „hokejowe”. Obecnie trwa nabór do ligi. Drużyny muszą liczyć minimum dziesięciu zawodników. Opłata za rundę (trwa ona około 3 miesięcy) wynosi w sumie 1100 złotych
Pierwszą rundę zaplanowano na 5 i 6 września. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych, do kontaktu pod numer telefonu: 0 608 806 159.
+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA