Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 04/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Czy faktycznie na Oruni jest bezpieczniej?

 1 dodane: 11:44, 20/03/10

tagi:bezpieczeństwostatystyki

Wczorajszy Dziennik Bałtycki podsumowuje policyjne statystyki, z których wynika, że Orunia Dolna wcale nie jest najniebezpieczniejszą dzielnicą w Gdańsku.

 Czy faktycznie na Oruni jest bezpieczniej?
Czy faktycznie na Oruni jest bezpieczniej?
Fot. mat. arch. Policji

Fotografia 1 z 1

- Niebezpieczna Dolna Orunia czy Nowy Port to mity, które ciążą na tych dzielnicach na podstawie sytuacji z dawnych lat – tak wypowiada się dla Dziennika nadkomisarz Jan Kościuk, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Według tych statystyk najniebezpieczniejsze w Gdańsku są Śródmieście i Wrzeszcz.

Trzeba jednak trochę schłodzić te entuzjastyczne nastroje. Orunia Dolna w statystykach kradzieży w Gdańsku jest na trzecim miejscu, co biorąc pod uwagę i liczbę mieszkańców, i niską liczbę turystów, odwiedzających naszą dzielnicę (a jak wiadomo, to turyści są bardzo często ofiarami kradzieży) pokazuje, że Orunia nie jest też ciągle najbezpieczniejszą dzielnicą Gdańska.

- Na Oruni faktycznie spada liczba przestępstw, szczególnie kradzieży – mówi podinsp. Henryk Jabłoński, zastępca komendanta I Komisariatu Gdańsk Orunia. - Taka tendencja utrzymuje się od lat. Wpływ ma na to przynajmniej kilka czynników. Mieszkańcy są bardziej świadomi zagrożeń i lepiej umieją się przed nimi zabezpieczyć. Są bardziej roszczeniowi w stosunku do policji, a także lepiej z nią współpracują. W wielu przypadkach złodzieje przenoszą się do innych dzielnic. Tam, gdzie jest więcej do zarobienia. Z Oruni wiele rodzin tzw. kryminogennych, w których tradycja złodziejska przenosiła się z pokolenia na pokolenie, wyniosło się po powodzi lub w skutek jej  konsekwencji. Aktualnie w naszej okolicy niebezpieczniej jest na nowszych osiedlach – na osiedlu Pięciu Wzgórz, na osiedlach przy ul. Świętokrzyskiej, także na Szadółkach i Ujeścisku.

- Nie znam statystyk policyjnych – mówi Krzysztof Kosik, oruński przedsiębiorca, który mieszka w tej dzielnicy od urodzenia. - I nie jestem do końca przekonany, czy wszystko idzie w tak dobrą stronę, ale cieszy mnie, że odchodzimy od stereotypowego myślenia o Oruni jako o dzielnicy „latających noży”, czy „meksyku”.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy faktycznie jest coraz bezpieczniej na Oruni?

Galeria artykułu

 Czy faktycznie na Oruni jest bezpieczniej?

Czy faktycznie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.77.70.*

17:00, 23/06/11

co za bzdury, prawdopodobnie bylibyśmy pierwsi w kradzieżach i pobiciach tylko w tym rzecz że teraz wszyscy boją się iść z tym na policje bo będzie jeszcze gorzej jeżeli ktoś to zrobi . . .

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

11:17, 21/03/10

To zróbmy atut ze stereotypu. Hmmm, jakaś turystyka kryminalna?:))) "Oferujemy potężną dawkę emocji! Spacer po Rejtana o zmierzchu - tylko u nas!!!";p

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

07:02, 21/03/10

Jest dużo lepiej, ale stereotyp dzielnicy będzie się ciągnął latami

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:49, 20/03/10

popieram ps z tego co pamietam radiowoz ukradziono z 10 lat temu lub wiecej - a to kupa czasu zmienili sie ludzie zniknol komisariat na goscinnej ( teraz tam tylko technicy sa i kilku dzielnicowych z dolnej ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

15:47, 20/03/10

W sumie żal mi gościa;p

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:02, 20/03/10

Szanowni milicjańci III PRL - statystki mówią, że Gdańszczanie zarabiają średnio 3200 brutto, a w praktyce - wielu zapewne wie to po wlasnych zarobkach - wygląda to zgoła inaczej. Wasze statystyki też nie są ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:20, 20/03/10

jest lepiej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA