Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Miasto widzi problem na Sandomierskiej i obiecuje zmiany. Czy to wystarczy?

 1 dodane: 17:50, 31/08/15

tagi:

Na Sandomierskiej ma pojawić się kamera i więcej znaków, blokujących wjazd samochodom na chodnik - przedstawiciele magistratu spotkali się z radnymi dzielnicy i mieszkańcami tej ulicy. Ci ostatni rozważają nawet pozew przeciw miastu.

Miasto widzi problem na Sandomierskiej i obiecuje zmiany. Czy to wystarczy?
Miasto widzi problem na Sandomierskiej i obiecuje
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O tym, że na Sandomierskiej jest niebezpiecznie pisaliśmy kilka dni temu. Przypomnijmy, chodzi o ciężarówki, które niszczą ulicę (i przy okazji okoliczne budynki) i szarżują po wąskich chodnikach.

Będzie pozew przeciw miastu?

Mieszkańcy Sandomierskiej postulują o remont ulicy z prawdziwego zdarzenia i ustawienie słupków, które chroniłyby pieszych na chodnikach. Proszą też miasto, by zajęło się coraz bardziej niszczonymi przez drgania (powodują je ciężarówki) zabytkowymi budynkami na Sandomierskiej.

- Rozważamy nawet pozew przeciw miastu. Koszt remontów budynków to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Naszym zdaniem, to miasto powinno za to zapłacić, skoro Sandomierska to właściwie jedyny objazd przy obecnym remoncie Traktu św. Wojciecha - mówi Paweł Kończyński, przewodniczący Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Sandomierska 13-15.

Kilka dni temu na Oruni spotkali się przedstawiciele mieszkańców Sandomierskiej, reprezentanci lokalnej Rady Dzielnicy i urzędnik z gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Miasto ma pomysły: Kamera, znaki i słupki

Ten ostatni, Tomasz Wawrzonek obiecał montaż kamery na ulicy Sandomierskiej, która mogłaby wyłapywać kierowców, łamiących przepisy. Jest szansa, że jeszcze w tym roku taka kamera stanie w tej części Oruni.

Warto dodać, że podobna kamera została zamontowana na Opata Rybińskiego w Oliwie i w ciągu miesiąca potrafiła "złapać" kilkunastu kierowców, którzy zlamali przepisy. - Na Sandomierskiej będzie takich kierowców znacznie więcej - na spotkaniu komentowali oruniacy.

Na Sandomierskiej mają też stanąć dodatkowe znaki, które mają utrudnić kierowcom wjazd na chodnik. Docelowo jest szansa, że miasto zamontuje tutaj kolejne słupki, oddzielające ulice i chodnik.

Mostowa jest jedyną szansą dla Sandomierskiej?

Wawrzonek przyznał, że obecnie nie ma żadnego innego objazdu niż Sandomierska i ruch musi zostać puszczony właśnie przez tą ulicę. Alternatywa pojawi się wraz z remontem i modernizacją ulicy Mostowej. Zamiast przez wąską Bramę Nizinną, kierowcy będą jechać ulicą Mostową. Także i ciężarówki.

Ale wciąż nie ma terminów, kiedy taka inwestycja mogłaby się zakończyć.

Nie będzie przesunięcie przejścia na Sandomierskiej

Zła wiadomość jest też taka, że w ramach obecnego remontu Traktu św. Wojciecha nie zostanie przesunięte przejście na Sandomierskiej. Przypomnijmy, według wstępnych założeń, przejście na skrzyżowaniu Traktu i Sandomierskiej miało zostać przesunięte około 200 metrów w stronę Gdańska. Taka inwestycja nadal jest planowana, ale będzie musiała poczekać.

Szkoda, bo nowa organizacja ruchu zakłada również znacznie szybszy wyjazd z Sandomierskiej w kierunku Traktu św. Wojciecha. Obecnie na skrzyżowaniu kierowcy, którzy skręcają z Sandomierską w Trakt św. Wojciecha mają tylko 11 sekund światła zielonego. Po modernizacji skrzyżowania czas ten wydłuży się ponad dwukrotnie.

Zarówno mieszkańcy Sandomierskiej, jak i radni dzielnicy chcą złożyć do prezydentów i wiceprezydentów pisma właśnie w sprawie tej części Oruni. Będą w nim postulować o remont Sandomierskiej i remont budynków na tej ulicy.

Galeria artykułu

Miasto widzi problem na Sandomierskiej i obiecuje zmiany. Czy to wystarczy?

Miasto widzi...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

21:21, 02/09/15

ha-ha napalono sie marzeniem na "nowe przejscie" do Lidla, i juz widac pierwsze zmiany w remoncie... na papierze bedzie zawsze bo to "nowosc techniczna" na Orunii w XXIw.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

07:50, 02/09/15

Ja natomiast widzę OGROMNY PROBLEM Z WŁADZAMI GDAŃSKA, a właściwie ze stosunkiem władz do Oruni.Niestety nie mogę obiecac zmiany wcześniej niż za 4 lata....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.224.*

16:40, 01/09/15

przed remontem traktu sw.wojciecha sandomierska była dla ciezarowek jednokierunkowa bo 2 ciezarowki nie mogą się wyminąć.po co slupki,kamery i spotkania urzednikow jak rzeczywistość jest rzeczywista.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.52.*

13:06, 01/09/15

Jaki chodni miasto to nazywa chodnikiem? Zrobcie tam porzadny chodnik jest tak krzywy ze osoba na wózku inwalidzkim sama nie jest w stanie go sforsowac.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.146.114.*

12:54, 01/09/15

Kamery, znaki, słupki; wszystko super tylko to właśnie zdiz wyznaczył tamtędy objazd dla ciężarówek!!! Pretensje do zarządcy a nie do kierowców

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.68.*

12:11, 01/09/15

Jestem mieszkańcem sandomierskiej 10 samochody osobowe mi nie przeszkadzają bardziej dostawczaki i tiry bo to jest koszmar ... ale zapraszam pana redaktora mojaorunia.pl w dni robocze na sandomierska 10-13 ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.194.*

21:05, 31/08/15

Taka kamera na pewno przydałaby się na ul Smętnej, bo tam też ograniczenie pojazdów do 3,5 tony to fikcja.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA