Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W sadzie wyrosną bloki

 1 dodane: 13:12, 07/04/10

tagi:PlatynowaOrunia Górnasad

Położony na Górnej Oruni sad (okolice ulicy Platynowej) powoli odchodzi do lamusa. Na jego terenie najprawdopodobniej jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa dwóch czterokondygnacyjnych bloków.

W sadzie wyrosną bloki
W sadzie wyrosną bloki
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O perypetiach wokół sadu pisaliśmy kilka miesięcy temu. O teren ten starała się m.in. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Orunia". Rozpoczęły się trudne negocjacje z przedstawicielem właściciela posesji. Rozmowy zakończyły się jednak fiaskiem. Oprócz spółdzielni, sadem interesował się również jeden z deweloperów – Hanza. Firmie udało się dojść do porozumienia z właścicielem posesji i teraz miejsce to dzierżawi już deweloper.
Jak udało nam się dzisiaj ustalić w rozmowie z przedstawicielem Hanzy, najprawdopodobniej teren ten zostanie również wykupiony. Ostatecznej decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma. Jest już jednak koncepcja dewelopera odnośnie do przyszłego zagospodarowania tego miejsca. Mają tutaj powstać dwa czterokondygnacyjne bloki. Budowa ruszy najwcześniej jesienią tego roku. Realizacja inwestycji potrwa około roku. Wycinka drzew, która rozpoczęła się w sadzie pod koniec marca, to pierwszy etap przyszłych prac, którym jest uporządkowanie całego terenu.

Czy przeznaczenie tego miejsca pod budowę bloków to dobry pomysł? Patrząc na komentarze pod naszymi wcześniejszymi artykułami na temat sadu, można utwierdzić się w przekonaniu, że chyba nie do końca.
Oto kilka komentarzy naszych czytelników:
„Też się zastanawiam komu ten sad przeszkadzał. Rano ptaki pięknie śpiewały, wieczorem jeże z niego wychodziły...Doprowadzony do porządku, mógłby dalej być ostatnią oazą zieleni na osiedlu. A tak? No cóż... Jeżeli powstaną bloki, to chęć zysku zwyciężyła. Szkoda (...)”
„Również ubolewam nad tym, że zamiast skrawka zielonego terenu najprawdopodobniej powstanie tam kolejny blok!... Przecież takie miejsca też są ludziom potrzebne! Tym bardziej, że ta przyroda tam już istnieje, więc szkoda ją usuwać! ...Choć zgadzam się z tym, że można by ten sad nieco uporządkować (jednak nie nadmiernie, aby nie zniszczyć klimatu dzikości)(...)”
„Ale Bzdura....... Komu przeszkadza sad ? ludzie dajcie spokój.......”
„Na Oruni Górnej i tak nie ma nic oprócz kościoła, sklepów i usług. Niech chociaż miejsce na piwo będzie. Miejskie sypialnie są straszne.”

W przyszłym tygodniu zamierzamy również opublikować artykuł na temat przyszłości (a także po części i niezbyt chlubnej teraźniejszości) wąwozu, który leży nieopodal sadu.

Galeria artykułu

W sadzie wyrosną bloki

W sadzie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (11)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

20:36, 19/05/10

jak chcecie skrawek fajnej zieleni, to trzeba sobie kupić i gospodarować, tylko pytanie za czyje ? są chętni do wyłożenia kasiorki ?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:44, 16/04/10

dobrze, że go wycinają bo tam nic ciekawego nie było, jednak w to miejsce bloki to złe rozwiązanie!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

11:18, 09/04/10

To miejsce jest przeklęte.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:49, 08/04/10

Niedługo za park też się pewnie zabiorą. Niestety, w dzisiejszych czasach pokusa zarobienia dodatkowych pieniędzy dla niektórych jest ważniejsza niż jakiś tam krajobraz...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:39, 08/04/10

Szkoda tego miejsca(: wykorzystując istniejącą zieleń fanie było by w tym miejscu zrobić miły skwer z ławeczkami i placem zabaw.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:08, 08/04/10

Te bloki, które budują teraz są naprawdę znośne. Pomieszkajcie sobie na Zaspie albo Żabiance. Nie dość że magazyn na ludzi to jeszcze pomalowali je w jakieś żałosne wzorki.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

15:57, 08/04/10

bloki - wynalazek komunistów francuskich.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:57, 08/04/10

A Dolna Orunia będzie wymierać ...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:28, 07/04/10

super, kolejne bloki, gratulacje....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:22, 07/04/10

Wartość terenu na G. Oruni polegała m.in. na tym, że jest blisko Parku Oruńskiego. Nie wybudują parku, skoro można rozbudować tę "sypialnię".

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

15:22, 07/04/10

Normalnie się załamałam:(

zgloś naruszenie

REKLAMA