Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 07/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Tutaj warto się spotkać

 1 dodane: 18:54, 14/04/10

tagi:Smoleńskkatastofaobchody

W najbliższy weekend (17 i 18 kwietnia) na wielkim telebimie, ustawionym na Placu Solidarności transmitowane będą uroczystości pogrzebowe Pary Prezydenckiej. Wcześniej będzie miała miejsce żałobna sesja gdańskiej rady i wieczornica katyńska na Oruni.

Tutaj warto się spotkać
Tutaj warto się spotkać
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Pomysłodawcą tej pierwszej formy hołdu ofiarom jest prezydent Paweł Adamowicz, a także jego najbliżsi doradcy i współpracownicy.
- W tym trudnym dla nas wszystkich momencie Gdańsk chce, bez względu na przynależność polityczną, oddać hołd Parze Prezydenckiej i wszystkim osobom, które zginęły w tej jednej z największych tragedii w historii Polski – mówi Emilia Salach-Pezowicz z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Gdańsku.
Na ustawionym na Placu Solidarności telebimie zebrani obejrzą transmisję uroczystości pogrzebowych z Warszawy i Krakowa.
W czwartek o godzinie 12:00 w Dworze Artusa odbędzie się natomiast żałobna sesja gdańskiej rady miasta. Został na nią zaproszony m.in. prezydent Lech Wałęsa. Na Długim Targu zostaną wystawione głośniki, by w uroczystości tej mogli uczestniczyć również mieszkańcy. Tam właśnie w ostatnią sobotę, zaledwie kilkanaście minut po katastrofie rządowego, samolotu stawiano już pierwsze znicze.
Podczas czwartkowej sesji o zmarłych powiedzą: przewodniczący gdańskiej rady Bogdan Oleszek (o Lechu Kaczyńskim), prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (o prezydencie Kaczorowskim), radny miasta Jerzy Borowczak (o Annie Walentynowicz), radny sejmiku województwa pomorskiego Grzegorz Grzelak (o Macieju Płażyńskim), były minister i poseł Aleksander Hall (o Arkadiuszu Rybickim) i Emilia Maćkowiak z Rodzin Katyńskich (o Leszku Solskim).

Przypominamy również o jutrzejszej wieczornicy katyńskiej na Oruni. Rozpocznie się ona o godzinie 17:00 w sali 211 Gimnazjum nr 10 (Gościnna 17).

W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia zginęło 96 osób. Wśród ofiar tragedii są Prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką, osiemnastu parlamentarzystów z wszystkich ugrupowań politycznych, sześciu generałów wszystkich rodzajów wojsk, trzon kancelarii polskiego prezydenta, prezesi najważniejszych instytucji państwowych, działacze społeczni, kombatanci, funkcjonariusze BOR-u, załoga samolotu.

Galeria artykułu

Tutaj warto się spotkać

Tutaj warto się...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

10:11, 15/04/10

Fajna inicjatywa z tym telebimem - szacunek!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA