Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 06/03/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Konkurs dla miłośników sztuki

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 10:22, 25/05/10

tagi:konkursfestiwalDworek Arturasztuka

Spektakle teatralne, prezentacje video-art., wernisaże – przez najbliższe trzy dni Dworek Artura stanie się mekką miłośników sztuki. Dla naszych czytelników mamy dwa zaproszenia na tę imprezę. Wystarczy wziąć udział w konkursie.

Konkurs dla miłośników sztuki
Konkurs dla miłośników sztuki
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Festiwal Akcept trwać będzie od 27 do 29 maja. Organizatorem imprezy są: Gdański Archipelag Kultury, Teatr Poza Tym i miasto Gdańsk.
„Głównym celem festiwalu – oprócz dążenia do stworzenia miejsca prezentacji młodych aktorów teatralnych, zespołów muzycznych, plastyków, rzeźbiarzy i innych twórców – jest promowanie sztuki niezależnej, integracja środowiska artystycznego, edukacja kulturalna oraz wykształcenie odbiorców sztuki. Chcielibyśmy, aby przestrzeń festiwalu była polem dyskusji, gdzie przy pomocy najróżniejszych środków artystycznych poruszane będą problemy społeczne – te większe, jak na przykład uzależnienie, przemoc, nietolerancja, alienacja czy homofobia, oraz mniejsze, dotyczące naszej codzienności: małych radości, absurdu i marzeń widzianych z perspektywy młodych osób. Chcielibyśmy, aby festiwal udowodnił, że sztuka jest na wyciągnięcie ręki, a każdy może być jej twórcą i uczestnikiem. Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć możliwości kontaktu z drugim człowiekiem i zawiązać nowe przyjaźnie.” – tłumaczą organizatorzy na oficjalnej stronie festiwalu.

Kto zna odpowiedź?
Wstęp na każdy dzień imprezy wynosi 5 złotych. Można też wziąć udział w całej imprezie za darmo. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie w naszym konkursie i później przy odrobinie szczęścia zostać wylosowanym z grona zwycięzców.
Pytanie konkursowe brzmi: Która to edycja festiwalu Akcept?
Odpowiedź (a także dane kontaktowe) należy wysłać na e-mail: redakcja@mojaorunia.pl
Mamy dwa zaproszenia na festiwal.


Program imprezy

Czwartek: 27.05.2010

17.30 - Spektakl „Sen o człowieku” Teatrazem i Remont Pomp (Gdańsk)  
- sala widowiskowa

18.00 –Wernisaż wystawy uczestników projektu Grundtvig – galeria DA
Wernisaż kończący dwuletni projekt o nazwie „Empowerment through arts for disabled people”.
Głównym założeniem projektu była wymiana dobrych praktyk w zakresie warsztatów artystycznych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczestniczyły w nim organizacje z Rumunii, Włoch, Belgii oraz Polski. Wszystkie działania zostały sfinansowane ze środków Grundtvig Program „Uczenie się przez całe życie” – Galeria DA

18.30 -  Spektakl "Miejsce Innego" Grupa teatralna Poza schematami (Warszawa)
Symbolicznie przedstawiliśmy spotkanie z drugim człowiekiem, relację Ja –  Ty, od której wszystko się zaczęło, która jest istotą naszego bycia w świecie społecznym i kluczowym elementem zmiany. A to, co najważniejsze w spotkaniu i co dobitnie podkreślamy, to wzajemność i autentyczność.

19.30 – prezentacje VIDEO ART – sala widowiskowa, galeria DA oraz korytarz GAKu.
Swoje prace pokażą: Agnieszka Gawędzka, Marcin Różański , Sylwia Galon, Kordian Lewandowski, Julia Kurek, Alina Żemojdzin, Kamil Wnuk, Tadeusz Dołkowski, Karol Patoleta, Monika Szczurkiewicz, Jakub Bielawski, Tomasz Gwizdała.

20.30 – Open Stage - czyli twórczość własna uczestników festiwalu i/lub gości - sala widowiskowa.
Wystąpią Maciej Wojcieszkiewicz - STENDEK LIVE & Vj Tusto

Piątek: 28.05.2010


17.30 – Pokaz spektaklu kończącego dwuletni projekt o nazwie:
„Disabled In Theatre and Music”.
Głównym założeniem projektu była wymiana doświadczeń teatralnych i muzycznych jako terapii osób z niepełnosprawnością intelektualna. Spektakl będzie wspólnym przedsięwzięciem  polskiego Teatru Razem oraz słowackiego Teatru działającego  przy Land of Harmony Fundation. Za oprawę muzyczna spektaklu odpowiedzialne będą: polski zespół Remont Pomp oraz Szkocka grupa Trash Music.
Wszystkie działania projektu zostały sfinansowane ze środków Grundtvig Program „Uczenie się przez całe życie”.

18.30 –"Jesień" – spektakl Grupy Teatralnej Pracowni Arterapii Warsztatu Terapii Zajęciowej  "Jesteś Potrzebny!" Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego "Teatr Grodzki"
na podstawie tekstu Gianni Rodari (Białystok) sala widowiskowa

19.00 - "Miasto moje" - spektakl teatralny Teatru Biuro Rzeczy Osobistych (Gdynia)
sala widowiskowa

19.30 – „Drzewo, które umiało dawać" (na podstawie tekstu Shel Silverstein) spektakl Grupy Teatralnej Pracowni Arterapii Warsztatu Terapii Zajęciowej  "Jesteś Potrzebny!" Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego "Teatr Grodzki" (Białystok) sala widowiskowa

Podczas tego dnia w różnych miejscach odbywa się prezentacja video art. – galeria DA oraz korytarz GAKu

Sobota: 29.05.2010

17.00 – „Marzenia” spektakl teatralny Teatr Bez Nazwy (Gdynia) sala widowiskowa
"Marzenia"  to przedstawienie zrealizowane w oparciu o marzenia głównych bohaterów.

18.00 - "Agla-ja" - spektakl Studenckiego Teatru GWSH

19.30 - "... i Julia" - spektakl Teatru Off de BICZ

Dworek Artura mieści się przy ulicy Dworcowej 9

Galeria artykułu

Konkurs dla miłośników sztuki

Konkurs dla...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA