Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 02/06/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Pola Nadziei" z udziałem oruńskich uczniów

 4 dodane: 10:59, 02/06/10

tagi:pomocwolontariathospocjumzkpig nr 6

W ósmej już akcji "Pola Nadziei" udało się zebrać ponad 220 tysięcy złotych. W naszym regionie kwestowali m.in. uczniowie Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 6.

"Pola Nadziei" z udziałem oruńskich uczniów
Fot. zkpig nr 6

Fotografia 1 z 4

W niedzielę, 30. maja 2010 r.  w Hospicjum im. Ks.Eugeniusza Dutkiewicza, odbyła się miła uroczystość: podsumowanie ósmej już akcji „Pola Nadziei 2010” .
Kampania ta ma przypominać o ludziach cierpiących w ich ostatnim okresie życia, mówić o potrzebie towarzyszenia w tych trudnych chwilach, nieść nadzieję chorym i ich bliskim oraz zdobywać środki na pomoc pacjentom Hospicjum.

Pola Nadziei w tym roku zakwitły już 27 marca 2010. Zaczęliśmy kwestą w większości centrów handlowych w Gdańsku oraz festynem w Galerii Bałtyckiej pod hasłem „Wielkanocne Jaja”. Tego dnia w Galerii byli m.in. aktorka słynna z serialu „Na wspólnej” - Joanna Jabłczyńska, zespół Lipali, mistrz boksu - Dariusz Michalczewski,  Michał Juszczakiewicz i aktor Marek Kaliszuk.
18 kwietnia 2010 odbyła się finałowa kwesta na rzecz działalności Hospicjum
im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku. Tego dnia ok. 3000 osób kwestowało na ulicach Gdańska, głosiło idee hospicyjne. Nasze wolontariuszki kwestowały przy kościołach :Św. Józefa,Św. Elżbiety, Błogosławionej Królowej Jadwigi, Św. Teresy od Krzyża

Mimo trudności losowych i tragicznych wydarzeń, wspólnie udało się zebrać aż 225. 564,73 zł
Nasze gimnazjum (Gimnazjum nr 7 z ZKPiG nr 6) zostało uhonorowane dyplomem podziękowania za przyłączenie się do kolejnej akcji. Imienne podziękowania otrzymały panie: Elżbieta Smolińska, Beata Szymańska ,Anna Dudzińska, Jolanta Gardzielewska.

Wszystkim wolontariuszom, opiekunom,darczyńcom i sympatykom serdecznie dziękuję!

Jolanta Gardzielewska - nauczyciel muzyki w ZKPiG nr 6, koordynator regionu.

Galeria artykułu

"Pola Nadziei" z udziałem oruńskich uczniów

"Pola...

"Pola Nadziei" z udziałem oruńskich uczniów

"Pola...

"Pola Nadziei" z udziałem oruńskich uczniów

"Pola...

"Pola Nadziei" z udziałem oruńskich uczniów

"Pola...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA