Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 25/07/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Dzielnicowi idą do... lekarzy

 2 dodane: 15:04, 02/06/10

tagi:przeprowadzkaprzychodniadzielnicowipolicja

Znamy już przyszłą siedzibę oruńskich dzielnicowych. Policjanci już niedługo będą urzędować w trzech pomieszczeniach przychodni lekarskiej, położonej przy ulicy Gościnnej 8.

Dzielnicowi idą do... lekarzy
Dzielnicowi idą do... lekarzy
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

Wcześniej stróże prawa zajmowali budynek przy ulicy Gościnnej 1. Jego wysokie koszty utrzymania zmusiły funkcjonariuszy do przeprowadzki. Najpierw do Wrzeszcza przenieśli się policyjni technicy. W budynku wciąż jednak urzędują oruńscy dzielnicowi. Przez ostatni miesiąc usilnie szukano dla nich nowej siedziby na Oruni. W pomoc stróżom prawa zaangażowali się m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Orunia” oraz miejscy urzędnicy. Wsparcia udzielił również wiceprezydent Maciej Lisicki.
- Dla wielu mieszkańców Oruni było bardzo ważne, aby policjanci zostali w tej okolicy. Podczas niedawnego festynu w Parku Oruńskim podchodziło do nas sporo ludzi z pretensjami, że znikamy z ich dzielnicy. Na szczęście teraz mamy dla nich dobre wieści – informuje aspirant Adam Orlikowski, asystent ds. prewencji kryminalnej nieletnich i patologii w oruńskim Komisariacie.

Dobre wieści w tym przypadku oznaczają oczywiście, że policjanci na Oruni zostają. Z Gościnnej 1 trafią, niejako po sąsiedzku, na Gościnną 8. Tam swoją siedzibę ma przychodnia lekarska. Jej przedstawiciele, w porozumieniu z miastem i policją, wynajmą tym ostatnim trzy pomieszczenia w swoim budynku.
- Warunki tam są lepsze od tych, które mieliśmy na Gościnnej 1. Jesteśmy bardzo zadowoleni – komentuje Orlikowski.
Obecnie dopinane są jeszcze wszystkie formalne szczegóły umowy między policją a przychodnią. Stróże prawa powinni wprowadzić się do nowego miejsca jeszcze w tym miesiącu.

Jak informują przedstawiciele miasta, budynek przy Gościnnej 1, przynajmniej w najbliższym czasie, pozostanie niezagospodarowany. Póki co, żadna firma, ani osoba prywatna nie zgłosiła chęci wynajmu całego budynku lub jego części. Z nieoficjalnych wypowiedzi urzędników wynika, że w przyszłości Gościnna 1 może służyć któreś z miejskich instytucji.

Galeria artykułu

Dzielnicowi idą do... lekarzy

Dzielnicowi idą...

Dzielnicowi idą do... lekarzy

Dzielnicowi idą...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc48

89.69.108.*

21:41, 24/11/11

a ja myślałam że w budynku na ul.Gościnnej 1 "zamieszka" Rada Dzielnicy. Budynek nadaje się doskonale dla jakijś miejskiej instytucji. Banki,kancelarie adwokackie i władze dzielnicy.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:17, 02/06/10

Nie ma to jak...dzielnicowy pierwszego kontaktu ;p

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:47, 02/06/10

Kolejowa ma podobną kubaturę jak dawny oruński komisariat a do tego nadaje się tylko do kapitalnego remontu.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:46, 02/06/10

A byłam pewna że przeniosą sie do przychodni kolejowej,

zgloś naruszenie

REKLAMA