Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 10/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wykonawca na horyzoncie

 1 dodane: 15:21, 17/06/10

tagi:boiskoOruni GórnaNad Potokiem

Orunia Górna. W ciągu najbliższych kilku dni zostanie wyłoniona firma, która dla Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe” i miasta wykona boisko przy ulicy nad Potokiem. Prace mają ruszyć jeszcze w lipcu.

Wykonawca na horyzoncie
Wykonawca na horyzoncie
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Do przetargu zgłosiły się cztery firmy. Już za kilka dni wyłonimy głównego wykonawcę robót. Na początku lipca chcemy podpisać z nim umowę. Prace mogłyby ruszyć już kilka dni później – opowiada Franciszek Wantuch, który w Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe" odpowiedzialny jest za sprawy kulturalne.
Boisko do piłki nożnej ma być oświetlone, monitorowane, z przylegającym zapleczem socjalnym – szatnią, toaletami i magazynem. Kompleks będzie miał również mini-siłownię na otwartym powietrzu.

Boisko ma być gotowe na koniec września. Wcześniej zakładano, że zostanie ono oddane do użytku nawet w czerwcu. Podobnie jednak jak we wczorajszym artykule,  także i w tym przypadku, powodem opóźnienia są zawirowania wokół procedury przetargowej. SM „Południe” musiało rozpisać przetarg raz jeszcze, kiedy okazało się, że projekt budowy boiska będzie współfinansowany przez Ministerstwo Sportu (kilka miesięcy temu pieniądze na ten cel miała wyłożyć tylko spółdzielnia).
Wiele wskazuje na to, że na już na jesieni zarówno na Oruni Górnej jak i na Oruni (pisaliśmy o tym tutaj) doczekamy się dwóch nowych boisk. O wszelkich, związanych z realizacją tych dwóch projektów opóźnieniach będziemy informować na bieżąco.

Boisko ma kosztować około miliona złotych. Większość tej sumy pochodzić będzie z zasobów finansowych SM "Południe". 1/3 całej kwoty dołoży Ministerstwo Sportu.

Galeria artykułu

Wykonawca na horyzoncie

Wykonawca na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

14:45, 18/06/10

a co gościowi lisy przeszkadzają w graniu w piłkę czy co?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

11:50, 18/06/10

Boisko, szatnie, monitoryng - a fermy lisów jak śmierdziały tak nadal będą śmierdzieć. Cyrk w środky osiedla.

zgloś naruszenie

REKLAMA