Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 08/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Mamy najbardziej aktywnych...złomiarzy

 1 dodane: 16:53, 30/06/10

tagi:Trakt Św. WojciechazłomiarzebarierkaMelioracje

Ze statystyk Gdańskich Melioracji wynika, że najwięcej miejskich barierek „znika” w rejonach Oruni. Złodzieje w ciągu jednego dnia potrafią ukraść nawet kilkaset metrów metalowego płotu.

Mamy najbardziej aktywnych...złomiarzy
Mamy najbardziej aktywnych...złomiarzy
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Kilka dni temu, gość 19.52 - użytkownik naszego portalu, opisał sytuację na jednym z odcinków Traktu Św. Wojciecha. Stamtąd w tajemniczych okolicznościach wyparowało około 200 metrów metalowej balustrady. Zagadkę wyjaśnia Andrzej Chudziak, zastępca dyrektora Gdańskich Melioracji, instytucji, której jednym z zadań jest naprawa i instalacja nowych miejskich barierek.
- Na Trakcie Św. Wojciecha ktoś tę balustradę po prostu ukradł. Podjęliśmy już działania, aby zainstalować tam nową barierkę. Niestety obawiam się, że wkrótce sytuacja może się w tej okolicy powtórzyć – przewiduje urzędnik.
I na dowód swojego czarnowidztwa podaje ponurą statystykę.
- Bardzo często z tego typu kradzieżami mamy do czynienia na obszarze Oruni. Balustrady, poręcze i barierki giną w rejonie ulicy Podmiejskiej i dalej wzdłuż Traktu Św. Wojciecha aż do Parku Oruńskiego. Złodzieje upatrzyli sobie również okolice ulicy Ukośnej. Potrafią ukraść w ciągu dnia nawet kilkaset metrów barierek – relacjonuje Chudziak.
Koszt takich „wybryków” szacowany jest często nawet w tysiącach złotych. Płaci miasto, czyli w tym przypadku każdy z nas.
Dyrektor tłumaczy również, jak to możliwe, że w centrum dzielnicy złodzieje mogą najspokojniej w świecie zdemontować dwieście metrów barierki i udać się ze zdobyczą w swoją stronę.
- Są przypadki, że złodzieje przebierają się w stroje naszych pracowników. W ten sposób nie wzbudzają podejrzeń – wiele osób patrzy i widzi po prostu robotników demontujących barierkę – wyjaśnia Chudziak. – Czasami zdarza się, że ktoś tknięty przeczuciem zadzwoni do nas i spyta, czy to są faktycznie nasi ludzie. Jeśli okazuje się, że nie wysyłaliśmy tam nikogo, od razu informujemy policję. Rzadko jednak udaje się złapać przestępców – dodaje.
Policja tłumaczy, że ma pewne sukcesy w łapaniu tego typu złodziei. Nawet już po kradzieży barierek, można ich jeszcze namierzyć w okolicznych skupach złomu. Tutaj przestępcy zanoszą swój łup, licząc na łatwy zarobek.
Przy okazji warto przypomnieć najdziwniejsze, metalowe skarby złomiarzy z Oruni. Policjantom udało się m.in. zatrzymać osoby, które chciały spieniężyć: studzienki (wymontowane wcześniej z ulicy Sandomierskiej), znaki a nawet słup drogowy. Złodzieje 200-metrowej barierki z Traktu Św. Wojciecha pozostają nieuchwytni.

Galeria artykułu

Mamy najbardziej aktywnych...złomiarzy

Mamy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (10)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

21:35, 02/07/10

A lokatorzy, którzy mieszkają w pobliżu nic nie widzieli i nic nie słyszeli?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:16, 02/07/10

pseudo-policja oczywiście nic nie wie nic nie widziała, nic nie słyszała.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:38, 01/07/10

Z tego co pamiętam to przerdzewiała barierka zagrażała przejeżdżającym samochodom gdyż wisiała przy samym krawężniku, widziałem jak jeden vw t5 prawie w nią wiehał później widziałem ten samochód przy wycince tej ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:01, 01/07/10

Gość 11:58, zgłosiłeś to policji???

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

11:58, 01/07/10

Barierki albo to co znich zostało są na skupie przy ul. Świętokrzyskiej.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

09:09, 01/07/10

Nikt mi nie wmówi że ten co skupuję nie jest tępy ostatnia plagą złodziejską jest cmentarz na Brzegach kradną wszystko co mosiężne krzyże, figurki dokładnie wszystko co da się sprzedać... jeden z drugim pójdzie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

01:11, 01/07/10

Nie jest tępy tylko sądzę że mają to gdzieś.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:58, 30/06/10

Ja się dziwie ludziom w skupie złomu czy ktoś na prawdę jest aż tak tępy że nie widzi co skupuję pokrywy od studzienek, bramy chyba wiadomo że tego nikt nie wyrzuci na złom ich powinno się karać że skupują coś ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:50, 30/06/10

czy subkultura metali i złomiarzy, to to samo?:D

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:26, 30/06/10

Eh, ta zorganizowana przestępczość złomiarzy. Przebierający się, bezwzględni, zaopatrzeni w najnowsze zdobycze technologii. Podobno nawet podjeżdżają samochodami Gdańskich Melioracji, mają długie brody i rozdają ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA