Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 10/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zapomniał o pierwszeństwie...

 1 dodane: 12:22, 14/07/10

tagi:

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj około godziny 8:00 na Trakcie Św. Wojciecha, przy wjeździe na ulicę Gościnną. Poważnych obrażeń ciała doznał 20-letni motocyklista.

Zapomniał o pierwszeństwie...
Zapomniał o pierwszeństwie...
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że winny całemu zdarzeniu jest drugi uczestnik wypadku, kierowca Opla Astry. Skręcając w ulicę Gościnną, wymusił on pierwszeństwo na jadącym Traktem Św. Wojciecha (w kierunku Gdańska) motocykliście. Ten ostatni nie zdążył już zahamować i z całym impetem wbił się w bok samochodu.
20-letni motocyklista został przewieziony do szpitala. Doznał poważnych obrażeń głowy, ma również złamaną rękę. Jego życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo. Kierowca Opla wyszedł z wypadku bez szwanku. Zarówno on jak i motocyklista byli trzeźwi.

Policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako wypadek.
- W tej sytuacji doszło do znacznych obrażeń ciała. Kwalifikacja prawna mówi więc jasno, że mamy do czynienia z wypadkiem, a nie kolizją – tłumaczy Aleksandra Malinowska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

W tym roku na Trakcie Św. Wojciecha zanotowano już 72 kolizje i 3 wypadki drogowe.

Galeria artykułu

Zapomniał o pierwszeństwie...

Zapomniał o...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

23:13, 14/07/10

Jakie to proste nie?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:37, 14/07/10

Zlikwidować oba przejścia w tym rejonie i zrobić jeden tunel.

zgloś naruszenie
awatar

sapphire

 

18:23, 14/07/10

W ogóle to co się wyprawia na pobliskim przejściu na światłach, woła o pomstę do nieba. W zwyczaju jest, że większość pasażerów wysiadających z autobusów jadących w kierunku Pruszcza przechodzi przez jezdnię nie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:42, 14/07/10

Postawić światła następne to przynajmniej na czerwonym będą jeździć. Parę lat temu mieszkańcy chcieli światła przy zatoce i co? Chodzą na czerwonym.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA