Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Rada Osiedla: Pierwsza "setka" już jest

 1 dodane: 19:18, 15/07/10

tagi:rada osiedlaOrunia

Już około 100 mieszkańców Oruni podpisało się pod wnioskiem na rzecz powołania rady osiedla na ich dzielnicy. Potrzeba jednak jeszcze ponad 1200 „oczek” więcej.

Rada Osiedla: Pierwsza
Rada Osiedla: Pierwsza "setka" już jest
Fot. privatus

Fotografia 1 z 1

Mimo, iż następne zebranie w sprawie powołania rady osiedla (zwanej też jednostką pomocniczą miasta) na Oruni zaplanowano dopiero na początku września, to niektórzy uczestnicy ostatniego spotkania już wzięli się solidnie do pracy.

Na wielu oruńskich budynkach przywieszono plakaty, które informują o tej formującej się od kilku miesięcy inicjatywie.  W swojej okolicy kilka osób zaczęło też zbierać podpisy na rzecz powołania rady osiedla na Oruni - udało się ich już łącznie zgromadzić około stu.
Aby jednak taka jednostka pomocnicza miała szansę tutaj zaistnieć, to liczba zebranych podpisów musi być zdecydowanie wyższa. Prawo jest w tym względzie bardzo konkretne – jednym z warunków powołania rady osiedla jest zebranie przynajmniej 10 procent podpisów uprawnionych do głosowania mieszkańców dzielnicy. Według danych z końca marca 2010 roku, minimum 1334 oruniaków musi więc poprzeć taki wniosek.

Po tym jak uda się zebrać niezbędną ilość podpisów pod wspomnianym wyżej wnioskiem, należy go złożyć do Rady Miasta Gdańska. Osoby, które chcą kandydować do przyszłej jednostki pomocniczej muszą zebrać minimum 50 podpisów mieszkańców dzielnicy. Później nadchodzi oczywiście czas wyborów. Przy okazji warto tutaj wspomnieć o jeszcze jednej, bardzo ważnej kwestii – frekwencji.
Rada Osiedla zostanie utworzona tylko wtedy, jeżeli przynajmniej 10 procent uprawnionych do głosowania mieszkańców dzielnicy weźmie udział w wyborach. Na Oruni jest to 1334 osób.

Następne spotkanie w sprawie powołania rady osiedla na Oruni wystartuje 9 września o godzinie 19:30. Miejsce to co zwykle: Dom Sąsiedzki "Gościnna Przystań".

Listy z zebranymi podpisami przynoszone są do Domu Sąsiedzkiego „Gościnna Przystań”. Odpowiada za nie Przemysław Kluz, menadżer tego miejsca. Dom Sąsiedzki położony jest przy ulicy Gościnnej 14.

Galeria artykułu

Rada Osiedla: Pierwsza "setka" już jest

Rada Osiedla:...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

14:21, 22/07/10

A czy teraz dom sąsiedzki nie jest zamknięty?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:09, 22/07/10

Prościej będzie chyba podejść do Domu Sąsiedzkiego i stamtąd wziąć formularz.

zgloś naruszenie
awatar

gosc19.52

 

03:13, 20/07/10

Mam w domu jeszcze kilka pustych kartek, które chętnie użyczę. Zarejestruj się na MO i napisz do mnie ;]

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

02:59, 20/07/10

Jak wygląda taki formularz do podpisania? Widnieje na nim po prostu sformułowanie typu "Niżej podpisane osoby wyrażają chęć powołania Rady Osiedla Orunia" czy jest to jakaś dłuższa "formułka"? W następnym ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA