Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Jest umowa "na Cedrową"

 2 dodane: 18:08, 23/07/10

tagi:CedrowaobjazdGdańsk Południe

Dobra wiadomość dla kierowców, którzy zmuszeni są przebijać się w korkach przy wyjeździe/wjeździe z/do dzielnicy Gdańsk Południe. Urzędnicy chcą wyremontować nieformalny do tej pory „objazd” dla ulicy Łostowickiej – prawie kilometr ulicy Cedrowej.

Jest umowa
Jest umowa "na Cedrową"
Fot. materiały prasowe

Fotografia 1 z 2

Ulica Cedrowa, łącząc ulicę Kartuską z ulicą Warszawską, stanowi najlepszą dla wielu kierowców alternatywę objazdu zakorkowanej ulicy Łostowickiej. W godzinach szczytu wybierając ten skrót można zaoszczędzić sporo czasu. Ale pojawia się też jedno „ale”. A właściwie więcej niż jedno. Po pierwsze tutejsza „jezdnia”  - auta poruszają się po dawno nieremontowanej, dziurawej, wyboistej nawierzchni szutrowej. Po drugie,  jest jeszcze ustawiony na ulicy Cedrowej zakaz ruchu w obu kierunkach. Obie kwestie wielu kierowcom jednak nie przeszkadzają. Panuje więc tutaj swoista wolna amerykanka. Nie daj Boże, jak w godzinach szczytu gdzieś na ulicy Cedrowej „zaplącze” się pieszy...

Być może jednak już niedługo okolicę czekają zmiany na lepsze. W czerwcu Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg „na budowę ulicy Cedrowej łączącej ul. Kartuską z ul. Warszawską”. Na początku lipca poznaliśmy jego zwycięzcę – została nim firma SKANSKA S.A. Dzisiaj została podpisana z miastem umowa na realizację tego zadania. Czego konkretnie ono dotyczy?

Na 840-metrowym odcinku zostanie wymieniona nawierzchnia. Starą, szutrową zastąpi asfalt. Ulica Cedrowa doczeka się również chodnika, oświetlenia, modernizacji i budowy sieci wodno – kanalizacyjnej. Planowane jest również wykonanie zatok autobusowych dla miejskiej linii autobusowej -  przystanek ma zostać ustawiony przy bramie cmentarza Łostowickiego. W okolicy ma powstać również parking na 300 miejsc.

Budowa rusza już w sierpniu. Koniec inwestycji zaplanowano na czerwiec przyszłego roku.

Jak informują urzędnicy z gdańskiego magistratu, w najbliższych latach pomiędzy Trasą W-Z a górnym odcinkiem ul. Cedrowej powstanie nowe osiedle na około 1100 mieszkań. Dojazd do niego ma zapewnić wyremontowana ulica Cedrowa.

Galeria artykułu

Jest umowa "na Cedrową"

Jest umowa...

Jest umowa "na Cedrową"

Jest umowa...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA