Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 06/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Co na Oruni jest "obciachem"?

 1 dodane: 19:12, 26/07/10

tagi:akcjazdjęciaobciach

MojaOrunia.pl przyłącza się do zapoczątkowanej przez portal mmtrojmiasto.pl akcji „Ale obciach!”. Szukamy takich miejsc na Oruni, których zarówno miasto jak i mieszkańcy powinni się wstydzić. I próbujemy zmienić ich wizerunek.

Jeden z zeszłorocznych
Jeden z zeszłorocznych "obciachów" - wysypisko przy Trakcie
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Rozwalająca się kamienica, nielegalne wysypisko śmieci pod oknami, dwumetrowe chaszcze „na skwerku”, przepełnione kubły, dziurawe ulice i chodniki? – prosimy naszych czytelników o nadsyłanie nam zdjęć (e.mail: redakcja@mojaorunia.pl) właśnie takich „obciachowych”, oruńskich zakątków. Fotografie warto zaopatrzyć o kilka słów komentarza i oczywiście należy podać dokładny adres prezentowanych „okoliczności przyrody”. My pokażemy je dalej: urzędnikom, firmom, mieszkańcom – wszystkim, którzy są w jakimś stopniu odpowiedzialni za taki a nie inny wygląd tych miejsc. Spróbujemy ich nakłonić do działania, lub jeśli nie będą do tego skorzy, przynajmniej do szczerej odpowiedzi na pytania: czemu tutaj „jest jak jest?”  oraz kto i co ma zrobić, aby miejsce to przestało być „obciachem”.
Raz w tygodniu będziemy prezentować nadesłane nam zdjęcia i komentarze z cyklu „Ale obciach!”. Nie zapomnimy również o odpowiedziach „drugiej strony”. 

Na portalu www.mmtrojmiasto akcja „Ale obciach!” trwa już w najlepsze. Można tam zobaczyć m.in. jak w praktyce wygląda „strefa prestiżu” w Oliwie, przekonać się jak niszczeje ikona Nowego Portu – Dworek Fischera, oraz jakiej degradacji ulega zapomniany przez wszystkich cmentarz w Brzeźnie.

Galeria artykułu

Jeden z zeszłorocznych "obciachów" - wysypisko przy Trakcie

Jeden z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (10)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

18:45, 07/08/10

Z tobą włącznie!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:21, 07/08/10

Co na oruni jest obciachem? MIESZKAŃCY!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:09, 30/07/10

Nie jest siarą nie mieć aparatu i tu nie ma z czego się śmiać, nie wiem dlaczego nie interesują się gospodarze tego budynku, przecież raz w roku jest przegląd kominiarski i ciekawe kto to podpisał

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:52, 30/07/10

Nie masz aparatu? Ale siara

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:17, 30/07/10

Nie mam aparatu, ale przy Trakcie Św. Wojciecha 75 A komin na kamienicy ledwie się trzyma, nie wiem kto za to odpowiada, ale chyba czeka aż spadnie i komuś coś się stanie. Szczególnie że wisi nad bramą przez ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:05, 30/07/10

Niech chociaż tu pan Olejarczyk nie pisze, że Oliwa jest w strefie prestiżu. Nie jest. Warto takie rzeczy sprawdzać redaktorze. MMtrojmiasto to porażka, a nie portal. Chociaz wy nie obniżajcie standardów!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

11:53, 28/07/10

Do gościa z 17;27 każdy ma swoje Kathmandu. Obciachem jest to jak się pojawisz za torami kolejowymi.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:27, 27/07/10

Obciachem jest mieszkać na Oruni za torami kolejowymi.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:24, 27/07/10

Zgadzam się co do ul,Serbskiej tzw.Czarna Droga a tyły nowego boiska woła o pomstę do nieba warto aby tym rejonem zainteresowali się ekolodzy.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:26, 26/07/10

Niech ktoś kto posiada aparat cyknie przepełnione śmietniki przy Przyjemnej i rozpadające się kamienice na Przy Torzu (klatki to już extreme) albo okolice ulicy Serbskiej czy Kolonie.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA