Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 16/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Profil użytkownika

Lech_Kaźmierczyk

< div class ="naglowek_bloga">

 

Strona 1 z 1

1

Oświadczenie Lecha Kaźmierczyka

Czwartek, 19:54, 28/02/13, tagi:

Jestem człowiekiem czynu, pisanie obszernych sprawozdań nigdy nie było moją mocną stroną. Dlatego zamiast tworzyć interpelacje, zapytania i pisma wolę załatwiać sprawy w trakcie osobistych rozmów. Być może efektem tego braku „miłości” do pism są moje niezbyt precyzyjne odpowiedzi w ankiecie, którą wypełniłem dla Dziennika Bałtyckiego.

Oparłem je na wielu skrótach myślowych, przez co można było odnieść mylne wrażenie, że przypisuję swojej i tylko swojej pracy, większą część inwestycji miejskich w Gdańsku. Faktem jest, że każdy sukces ma wielu ojców i zanim doszło do remontu Traktu św. Wojciecha nad sprawą pracowało, z mniejszym lub większym zaangażowaniem, kilkadziesiąt osób - jedną z nich byłem również ja.

Pierwsze rozmowy rozpoczęły się w poprzedniej kadencji, kiedy nie było jeszcze Rady Osiedla Orunia-Św. Wojciech-Lipce. Potwierdzam, że nad wieloma sprawami pracujemy wspólnie, tak jest w przypadku poszukiwania dofinansowania na rewitalizację Parku Oruńskiego. Problemy omawiam z odpowiednimi służbami - nie tylko ja, ale i Radni Beata Dunajewska-Daszczyńska oraz Piotr Grzelak, ogromy wkład ma również Rada Osiedla.

W przypadku dwóch spornych kwestii związanych z Nowym Portem chciałem tylko wyjaśnić, że znam i doceniam wkład grupy osób, które pracowały zarówno nad pierwszą uchwałą obywatelską dotyczącą rekultywacji Szańca Zachodniego jak i koncepcją rewitalizacji Placu Gustkowicza.

Moje stwierdzenie „wsparłem pierwszą uchwałę obywatelską” należy rozumieć w szerszym kontekście, byłem bowiem pierwszą osobą, która na pytanie Radnej Dunajewskiej, osoby bezpośrednio zaangażowanej w uchwałę, odpowiedziała pozytywnie i nigdy, nawet przez chwilę, nie myślałem, że w tej ważnej dla mieszkańców Nowego Portu kwestii mogę postąpić inaczej.

Jeżeli chodzi o plac Gustkowicza, jeszcze w poprzedniej kadencji zabiegałem o rewitalizację Nowego Portu, to właśnie decyzje podjęte w poprzedniej kadencji zaowocowały pracami rewitalizacyjnymi, których finałem będą prace na placu Gustkowicza. W związku z tym, że Rada Osiedla Nowy Port podjęła współpracę w tej sprawie z Radną Dunajewską i wspólnie wypracowali wstępny model zagospodarowania tego miejsca, swoje działania ograniczyłem do udziału w konsultacjach CSW Łaźnia 2 i rozmów z mieszkańcami dzielnicy i Radnymi Miasta z Okręgu nr 1.

Od wielu lat jestem zaangażowany w życie Oruni, nikogo więc nie powinno dziwić, że otrzymując liczne sygnały od mieszkańców o konieczności remontów kilkakrotnie poruszam tematy w Zarządzie Dróg i Zieleni oraz w rozmowach z resortowymi Wiceprezydentami.

Przez 6 lat pełnienia funkcji radnego przyczyniłem się do realizacji każdej inwestycji, remontu, czy modernizacji, którą umieściłem w ankiecie Dziennika Bałtyckiego. W skład Okręgu nr 1 wchodzi tak wiele osiedli, że już same dyżury są nie lada wyzwaniem, ja jednak idę dalej utrzymując stały kontakt z mieszkańcami i Radami. Czasami wychodzi mi to lepiej, czasami gorzej, jednak zgodnie z moim hasłem wyborczym zawsze mam dla Państwa czas.

W podsumowaniu mam jeszcze małe sprostowanie, w ankiecie popełniłem kilka pomyłek formalnych: ul. Dunikowskiego i Korzeniowskiego znajdują się oczywiście w Brzeźnie nie Nowym Porcie, zaś w odpowiedzi na pytanie o to, co Rada powinna zrobić do końca kadencji miałem na myśli nie rewitalizację Nowego Portu, która w przyszłym roku powinna się zakończyć, lecz zaprogramowanie rewitalizacji Oruni, o czym wspólnie z Radnymi Miasta i Osiedla, lokalną społecznością i urzędnikami miejskimi od dłuższego czasu rozmawiamy, a której pierwszym zrealizowanym elementem jest Kuźnia.
+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6) »

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

 

Strona 1 z 1

1

REKLAMA

REKLAMA