Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 14/04/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Profil użytkownika

Agencja Ochrony Wena

< div class ="naglowek_bloga">

Brak tytułu

 

Strona 1 z 1

1

Monitoring systemów alarmowych cz. 1

Poniedziałek, 14:22, 20/01/14, tagi:

Witam Państwa

Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego, sondażowego blogu przedstawiam Państwu opis pierwszego produktu z segmentu usług ochrony jest to tzw. "monitoring".

Co się kryje, pod znanym większości określeniem "monitoring alarmu"?

1) Jest to odbieranie przez centrum monitorowania alarmów (CMA) firmy ochrony, sygnałów wysyłanych z      zainstalowanego w mieszkaniu, domu, sklepie itp. systemu alarmowego i w zależności od typu systemu alarmowego  odbiór następujących informacji:

- alarm włamaniowy z dokładną lokalizacją miejsca wtargnięcia i przemieszczania się intruza,

- alarm napadowy,

- alarm medyczny,

- alarm pożarowy,

- sabotaż elementów systemu alarmowego i alarmy techniczne (brak zasilania, awaria akumulatora itp.,

- załączanie/wyłączanie systemu alarmowego z identyfikacją osoby załączającej/wyłączającej system alarmowy,

- automatyczne sygnalizowanie braku załączenia systemu o ustalonej godzinie, lub wyłączeniu systemu w nieodpowiednim czasie

- rejestracja wszystkich zdarzeń w pamięci komputera, łącznie z czasem reakcji operatora Komputerowego Centrum Monitoringu,

2) W sytuacji otrzymania sygnału alarmowego, natychmiastowe powiadomienie przez operatora CMA, grupy  interwencyjnej obsługującej dany rejon działania.

3) Weryfikacja przez pracowników grupy interwencyjnej, stanu obiektu z którego „przyszedł” sygnał alarmu (drzwi,    okna, kraty itp)

4) W przypadku stwierdzonego naruszenia, powiadomienie klienta i zabezpieczenie obiektu do czasu przybycia klienta  lub upoważnionej osoby.

W jaki sposób przekazywane są sygnały z systemu alarmowego (centrali alarmowej) do centrum monitorowania alarmów?

1) Podstawowym łączem które pozwala na przekaz 100% informacji generowanych przez system alarmowy jest tzw.  łącze komutowane czyli mówiąc językiem potocznym "zwykła" linia telefoniczna - przyłączenie linii telefonicznej do  centrali alarmowej nie ogranicza jej funkcji (rozmowy telefoniczne, dostęp do internetu).

2) Następnym łączem, coraz powszechniej stosowanym jest łącze GSM - tzw. moduł GSM/GPRS z kartą SIM (taką  samą jak  w telefonie komórkowym) który przyłącza się do centrali alarmowej i poprzez SMS lub GPRS następuje "przesył" sygnałów  - łącze to w sytuacji przekazywania sygnałów przez moduł który ma ograniczoną liczbę wejść nie  jest w stanie przekazać 100% informacji, które  generuje system alarmowy ale na pewno przekaże podstawowe  sygnały czyli alarmy (szczegóły celowo nie  prezentuję)

3) Kolejnym łączem jest łącze radiowe - stosowane przez małą liczbę firm ochrony z uwagi na wysokie koszty    wdrożenia (uzyskanie pozwolenia, wysoki koszt nadajników, ograniczenie zasięgu itp) - łącze to pozwala również jak  łącze komutowane na przekaz 100% informacji pod warunkiem iż firma nie "oszczędzała" na modułach.

4) Najnowszym łączem jest łącze Ethernet - wymaga ono zainstalowania w centrali alarmowej karty ETHM - obecnie  mała liczba central obsługuje to łącze ale często stosowana centrala INTEGRA obsługuje - przekaz 100% informacji  generowanych przez system alarmowy.

Dla ułatwienia Państwu ewentualnego wyboru w chwili obecnej, najczęściej stosowany jest dualny system przekazu, czyli linia telefoniczna i dodatkowo moduł GSM. Powoduje to iż w przypadku awarii linii telefonicznej (lub jej "zerwania") pozostaje drugi tor transmisji - no i odwrotnie).

Jakie procedury realizuje operator centrum monitorowania alarmów?

1) W sytuacji odebrania alarmu sygnalizujacego włamanie do obiektu:

- wysyła do obiektu grupę interwencyjna obsługujaca dany rejon przekazujac informacje o miejscu włamania,

- powiadamia o odebranym sygnale użytkownika/własciciela obiektu,

- w sytuacji potwierdzenie przez użytkownika/własciciela alarmu fałszywego odwołuje grupę interwencyjną,

- jeżeli grupa interwencyjna stwierdzi, iż do obiektu nastapiło włamanie, kontaktuje sie z uzytkownikiem/włascicielem   informując go o tym fakcie i jeżeli zajdzie taka konieczność, wydaje dyspozycję grupie interwencyjnej objecia    obiektu  ochroną stacjonarną - doraźną, do czasu przybycia uzytkownika.

2) W sytuacji odebrania alarmu sabotażu systemu alarmowego:

- powiadamia o odebranym sygnale użytkownika/własciciela obiektu, informując jaki element uległ sabotażowi.

3) W sytuacji odebrania alarmu napadu:

- wysyła do obiektu grupę interwencyjna obsługujaca dany rejon działania,

- wykonuje procedurę uzgodniona z klientem

cdn

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2) »

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

Czemu poświęcam mój blog?

Piątek, 10:01, 17/01/14, tagi:

Witam Państwa

Reprezentuję firmę ochrony, którą większość z Państwa "widzi" codziennie, przejeżdżając przez skrzyżowanie ulic Trakt św. Wojciecha - Sandomierska - Podmiejska. Starsi mieszkańcy Oruni wiedza, że to budynek w którym mieściła się pierwsza niezależna stacja telewizyjna w Polsce która założył pan Zbigniew Klewiadło czyli Sky Orunia.

Początkowo zastanawiałem się czy wypada udzielać się na portalu społecznościowym nie będąc mieszkańcem, acz doszedłem do wniosku, iż 17 lat działania Agencji Ochrony WENA w społeczności "oruńskiej" (od 01.03.1998 r siedziba mieści się przy ul. Sandomierskiej 1) upoważnia nas jako firmę do aktywnego uczestnictwa.

Nie wiem, czy temat który chcę poruszać wzbudzi w Państwach zainteresowanie? Temat jest bardzo szeroki i dotyczy ogólnie pojętej "ochrony osób i mienia".

Mam nadzieję, że opisywane przeze mnie poszczególne obszary segmentu ochrony, pozwolą Państwu w przyszłości podejmować racjonalne decyzje dotyczące Waszego bezpieczeństwa. Wdzięczny będę również za komentarze, sugestie, propozycje.

Zamierzam swój blog oprzeć na tematach, opisujących poszczególne produkty rynku ochrony. Produktami tymi są:

- bezpośrednia ochrona fizyczna obiektów,

- bezpośrednia ochrona fizyczna imprez masowych,

- montaż systemów alarmowych, CCTV, kontroli dostępu,

- monitorowanie systemów alarmowych, (interwencje grup patrolowych),

- monitoring CCTV (video weryfikacja),

- monitoring pojazdów (GPS),

- konwojowanie - inkaso wartości pieniężnych,

Otwarty jestem również na Państwa propozycje, dotyczące omówienia innych kwestii dotyczących rynku usług ochrony.

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2) »

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

 

Strona 1 z 1

1

REKLAMA

REKLAMA