Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 19/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Profil użytkownika

p.kalbarczyk

Remont Kanału: kasztanowce na pewno bezpieczne?

Remont Kanału: kasztanowce na pewno bezpieczne?

Postanowiliśmy sprawdzić, jak oruńskie kasztanowce radzą sobie podczas remontu Kanału Raduni. Okazało się, że zdania na temat ich kondycji są wyraźnie podzielone…. – Przebudowa Kanału Raduni, pomimo ścianek Larsena, nie powinna mieć większego wpływu na...» (1 koment.)

 4, dodane:18:11, 29/08/12, tagi:

p.kalbarczyk

Małomiejska musi poczekać

Małomiejska musi poczekać

Ulica Małomiejska „mało miejską” pozostanie jeszcze przez najbliższych kilka lat. Modernizacja kosztuje, a środków brak. Szansą jest dopiero kolejny okres rozliczeniowy dofinansowania unijnego, który przypada na lata 2014 – 2020.. Co sprawia, że w deszczowy dzień ul....» (3 koment.)

 3, dodane:15:35, 13/08/12, tagi:

p.kalbarczyk

Kuźnia przy ulicy Gościnnej

Turysto, zajrzyj na Orunię.

Sezon wakacyjny trwa, a turystów na Oruni jak na lekarstwo. Wizytówkę dzielnicy stanowi Park Oruński, ale znajduje się tu wiele innych miejsc, które warto zobaczyć. Zabytkowa kuźnia, neogotycki kościół projektu Schinkla czy Kanał Raduni to tylko niektóre z nich. Co jeszcze czeka tutaj na turystów?. ...» (2 koment.)

 7, dodane:18:28, 28/07/12, tagi:

p.kalbarczyk

 Co nas chroni przed powodzią?

Co nas chroni przed powodzią?

Deszczowy lipiec przywołuje przykre wspomnienia z 2001 roku. Choć od wielkiej powodzi minęło już 11 lat, prace związane z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym Gdańska trwają nadal. Kluczowe znaczenie ma przebudowa Kanału Raduni. Remont potrwa jeszcze dwa lata. Co obecnie chroni nas przed powodzią?. ...» (0 koment.)

 6, dodane:15:36, 20/07/12, tagi:

p.kalbarczyk

Remont Kanału:

Remont Kanału: "Drobne" kradzieże

Okazuje, że nie tylko przedstawiciele Hydrobudowy, lecz także policjanci ciężko pracują przy przebudowie Kanału Raduni. Agregaty spawalnicze, butle gazowe, reduktory tlenu – te i wiele innych przedmiotów znika bowiem z objętego remontem terenu.. Co jeszcze znalazło się na liście rzeczy skradzionych?...» (2 koment.)

 1, dodane:16:32, 25/04/12, tagi:

p.kalbarczyk

 

Strona 1 z 5

12345

REKLAMA