O 14:00 woda ma popłynąć...

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2010-10-03 13:16:00

Trwa usuwanie awarii, która odcięła wodę w domach mieszkańców ulic Diamentowej, Rubinowej, Perłowej, Brzegi i Raduńskiej. Dziś o godzinie 14:00 wszystko ma już wrócić do normy.

Pod jezdnią na Trakcie Św. Wojciecha (w rejonie numerów 111-113) pękła wielka rura wodociągowa, tak zwana 600-tka. Na miejscu pojawiły się ekipy naprawcze z Saur Neptun Gdańsk. Na tej wysokości Traktu Św. Wojciecha zamknięto ruch drogowy w kierunku Pruszcza. Samochody kursują tylko po dwóch, przeciwległych pasach – wprowadzono tutaj ruch wahadłowy. Roboty prowadzone są również na kilkumetrowym odcinku ulicy Raduńskiej.

Dzisiaj od rana wody nie mają w domach mieszkańcy ulic Diamentowej, Perłowej, Rubinowej i fragmentu ulic Brzegi, i Raduńskiej. Ludzie rozpoczęli szturm na okoliczne sklepiki. W jednym z nich bardzo szybko wyprzedano cały zapas 5-litrowych butelek wody.
- Awaria ma zostać usunięta dzisiaj do godziny 14:00. Na Trakcie Św. Wojciecha normalny ruch zostanie przywrócony najprawdopodobniej już w okolicach godziny 17-18"00 – zapewnia Grażyna Pilarczyk, rzecznik SNG.

Po usunięciu awarii, na Trakcie Św. Wojciecha i ulicy Raduńskiej rozpoczną się roboty remontowo-odtworzeniowe.