Wielka Reaktywacja Wybrzeża

Autor: gosc, Data publikacji: 2010-12-13 23:08:00

Pewnie mało kto wie, że wielka reaktywacja Gdańskiego szczypiorniaka miała miejsce na Gdańskiej Oruni.

18 lipca br. na urodzinach pana Leona Walleranda, jednego z wielkich gdańskich trenerów, powstała myśl by rekatywować sekcję piłkarzy ręcznych w Gdansku na zgliszczach upadłego AZS AWFiS Gdańsk, który swoje mecze rozgrywał w starej hali Widowiskowo-Sportowej na Gdanskiej Żabiance. Prezesem Stowarzyszenia został pan Ryszard Gauden, a oficjalna nazwa zarejestrowanego klubu brzmi: "Stowarzyszenie Handball Club Wybrzeże Gdańsk".

Większośc kibiców posługuje się nazwą SHC WYBRZEŻE GDAŃSK. Drużyna została oparta na zawodnikach Sokoła Gdańsk oraz zawodników mających doświadczenie z boisk ekstraklasy. Są to, m.in Jacek Sulej-AZS AWFiS Gdańsk, Marcin Głębocki-Nielba Wągrowiec. Trenerem zespołu został pan Marek Mońko, powszechnie znany i lubiany szkoleniowiec z Oruńskiej szkoły ZSIŚ powszechnie znanej jako "Meriolatka". Klub razem z trenerem wypożyczył halę na której szczypiornisci rozgrywają swoje mecze.

W tym sezonie drużyna SHC zajmuje czołowe miejsca w tabeli II ligi i jest na dobrej drodze, aby awansować. Prawdopodobnie decydujący mecz SHC rozegra w najbliższej kolejce z Polski Cukier Pomezania Malbork (obie drużyny nie pokonane). Warto dodać, że wstęp na mecz jest DARMOWY. Drużyba dysponuje juz swoim oficjalnym fanklubem, który z całych sił dopinguję ich podczas całego meczu.

Warto wspomnieć, że na pierwszym meczu SHC pojawiły się sławy polskiego szczypiorniaka :

- ARTUR SIÓDMIAK, wychowanek Gdańskiego Wybrzeża, dziś podstawowy zawodnik reprezentacji Polski,

- DANIEL WASZKIEWICZ - II trener reprezentacji Polski, były I trener AZS AWFiS Gdańsk a w przeszłości zawodnik Wybrzeża,

W obliczu reaktywowania Wybrzeża sportową karierę postanowił wznowić BARTOSZ WALASEK, który reprezentował Wybrzeże Gdańsk na arenach międzynarodowych, m.in Liga Mistrzów (dawniej puchar Zdobywców Pucharów).

Więcej informacji razem z szczegółowymi wynikami na stronie na stronie www.shcwybrzeze.pl