Porozmawiaj z Radą Dzielnicy

Autor: Rada Osiedla, Data publikacji: 2016-03-13 10:38:00

W środę 16 marca, Rada Dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie podsumowujące działalność w ubiegłbym roku. Początek godzina 18:00 miejsce Dom Sąsiedzki „Gościnna Przystań”.

Już wkrótce upłynie pierwszy rok II kadencji Rady Dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce. Rok 2015 był rokiem szczególnym. Końca dobiegła I kadencja Rady Dzielnicy, odbyły się wybory Rady Dzielnicy II kadencji. W wyniku wyborów zmienił się skład dzielnicowej rady.

Ponadto w ciągu ostatniego roku, na naszej dzielnicy miało miejsce wiele ważnych wydarzeń takich jak, początek rewaloryzacji Parku Oruńskiego czy kolejny etap remontu Traktu Św. Wojciecha. Był to też kolejny rok działań lokalnej rady na rzecz budowy bezkolizyjnego przejazdu kolejowego. Jak co roku miejsce miały również liczne wydarzenia kulturalne, sportowe i integracyjne.

Nachodzące spotkanie będzie miało charakter sprawozdawczy. Przede wszystkim podsumowane zostaną wszelkie działania Zarządu i Rady Dzielnicy, które miały miejsce w roku 2015, w tym te zrealizowane z sięgającego niemal 60 tys. złotych budżetu Rady. Ponadto podsumowane zostaną działania radnych dzielnicowych, które miały charakter interwencyjny lub po prostu miały na celu poprawę warunków życia na dzielnicy. Zaprezentowane zostaną, również plany na nachodzące miesiące, oraz przedstawiony zostanie budżet Rady Dzielnicy w roku bieżącym.

Podczas spotkania nie zabraknie miejsca na sprawy bieżące. W trakcie spotkania możliwe będzie zgłoszenie Radnym swoich spraw, lub po prostu podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat dzielnicy, lub też samych Radnych Dzielnicy.

Na uczestników spotkania czekać będzie kawa, herbata, ciastka.