Rewitalizacja Oruni: Wiceprezydent Bielawski przyjeżdża jutro na spacer badawczy. Kto się dołączy?

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2016-05-10 15:37:00

Na Orunię przyjeżdża wiceprezydent Bielawski, by wziąć udział w tak zwanym spacerze badawczym. Rzecz wiąże się ze zbliżającą wielkimi krokami rewitalizacją Oruni. Na jutrzejszym spacerze będzie można wskazać urzędnikom listę zmian, których ta dzielnica potrzebuje.

Dzisiaj odbędzie się spacer na Biskupiej Górce, jutro (środa) spacer na Oruni.

- W obydwu spacerach uczestniczyć będą pracownicy Referatu Rewitalizacji i zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej Wiesław Bielawski. To im mieszkańcy będą mogli przekazywać swoje uwagi i propozycje dotyczące miejsc, które wymagają działań rewitalizacyjnych – informują urzędnicy.

ZOBACZ TAKŻE: W tym roku powstanie plan rewitalizacji Oruni [NASZ WYWIAD]. Co później?

A rewitalizacja Oruni, po tym jak została przegłosowana przez miejskich radnych, wydaje się być już przesądzona. Przypomnijmy, w tym roku urzędnicy wspólnie z mieszkańcami tworzą plan przyszłej rewitalizacji Oruni. A konkretne zmiany w dzielnicy zaczną się najwcześniej w 2017 roku.

Spacer na Oruni rozpocznie się w środę (11 maja) o godzinie 17. Miejsce zbiórki przy Domu Sąsiedzkim „Gościnna Przystań” przy Gościnnej 14.

Przedstawiciele magistratu przypominają również o czerwcowych warsztatach. - Są one skierowane do mieszkańców, którzy najbardziej zainteresowanie procesem rewitalizacji w swojej dzielnicy.

By wziąć udział w warsztacie, należy zarejestrować się elektronicznie na stronie www.gdansk.pl/urzad/rewitalizacja lub https://warsztatyrewitalizacyjne.ankieta.biz/.

Terminy warsztatów dla poszczególnych dzielnic:

- dla obszaru Biskupia Górka 4 czerwca w godz. 10:00-15:00

- dla obszaru Oruni 11 czerwca w godz. 10:00-15:00

- dla obszaru Dolne Miasto / Plac Wałowy / Stare Przedmieście 18 czerwca w godz. 10:00-15:00

Przypomnijmy, że Rada Miasta na kwietniowej sesji wyznaczyła obszary zdegradowane i obszary do rewitalizacji w naszym mieście. Spośród ośmiu obszarów zdegradowanych, do objęcia działaniami rewitalizacji Radni Miasta Gdańska wskazali: 1) Biskupią Górkę i Stary Chełm, 2) Dolne Miasto, Plac Wałowy i Stare Przedmieście, 3)Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście. 4)Orunię.