Park Oruński czekają kolejne zmiany. Miasto przymierza się do budowy amfiteatru

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2016-05-21 10:31:00

Ciąg dalszy zmian w Parku Oruńskim – w sierpniu ma rozpocząć się kolejny etap rewaloryzacji tego coraz bardziej popularnego w Gdańsku zieleńca. Jedną z planowanych inwestycji jest budowa amfiteatru.

- Przygotowywujemy postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy kolejnego etapu rewaloryzacji Parku Oruńskiego – mówią nam przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, instytucji, która nadzoruje trwającą już dwa lata rewaloryzację Parku Oruńskiego.

O wcześniejszych zmianach w Parku, które wzbudziły też kontrowersje pisaliśmy TUTAJ.

W ostatnich latach Park Oruński doczekał się nowego układu ścieżek, są też nowe kładki i podświetlana w nocy fontanna. Tuż obok wejścia do Parku powstał wielki plac zabaw, który szczególnie w ciepłe dni jest masowo oblegany przez dzieciaki.

Rewaloryzacja Parku ma jednak trwać nadal. Jak informują nas urzędnicy, kolejny etap prac ma obejmować: budowę amfiteatru, remont wozowni, budowę oświetlenia, budowę systemu monitoringu i sieci wodociągowo-kanalizacyjnej.

- Planowany termin rozpoczęcia prac to sierpień 2016, a zakończenie tego etapu to listopad 2017 – precyzuje Ewa Parafjanowicz-Potuczko z DRMG.

Według koncepcji urzędników, amfiteatr miałby powstać za drugim jeziorem w Parku (patrz: plansza do niniejszego artykułu). Amfiteatr ma pomieścić ponad 250 osób.

Z kolei budynek wozowni mieści się nieopodal wejścia do Parku Oruńskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze miejsca na spacer w Gdańsku. Park Oruński [ZDJĘCIA]