Uroczystości 70-lecia "Dziesiątki" [RELACJA, ZDJĘCIA]

Autor: gimnazjum10, Data publikacji: 2016-05-30 20:10:00

Obchody 70 lecia Szkoły zgromadziły 18 maja w Gimnazjum nr 10 spore wielopokoleniowe grono.

Tekst: Joanna Dunajska

Część artystyczna w gościnnym Dworku Artura łączyła pełne sentymentu materiały z przeszłości z humorystycznie przedstawioną wspołczesnością.

Absolutnie bezcenne wspomnienia pani Anity Alot przeniosły nas do połowy XX wieku. Migawki filmowe i wywiady zaprezentowały obecnych uczniów i nauczycieli.

Pan Wacław Dobosz wzruszył zebranych swoim spontanicznym wystąpieniem. Całe szczęście pogoda się poprawiła i przemarsz ze szkolną z flagą na czele z Dworku Artura na teren gimnazjum był kolorowy i radosny.

Podniosły i uroczysty moment odsłonięcia pamiątkowej tablicy, popularnego obecnie miejsca wykonywania zdjęć, poprzedził spotkanie wspomnieniowe na terenie szkoły na wystawie "Dawniej i dziś."

Dzięki wsparciu absolwentów i ich bliskich udało się pozyskać materiały z pierwszych lat funkcjonowania placówki, szkolne archiwa, kroniki zostały w większości zniszczone podczas powodzi w 2001 roku.

Kolejne godziny minęły na rozmowach i spotkaniach przy chwalonym poczęstunku przygotowanym przez nasze panie kucharki.

Nie zawiedli absolwenci, dawni i obecni nauczyciele a i przysłuchująca się z zainteresowaniem i pełniąca "honory domu" młodzież.