MLEKOTEKA na Oruni Górnej: Takiej promocji karmienia piersią jeszcze nie było. Sprawdź w ten czwartek

Autor: redakcja, Data publikacji: 2016-05-31 10:28:00

Uwaga młode mamy! 2 czerwca na Oruni Górnej rusza akcja MLEKOTEKA. Takiej promocji karmienia piersią jeszcze nie było. Sprawdźcie, czego możecie się dowiedzieć!

Akcja MLEKOTEKA to inicjatywa promująca karmienie mlekiem kobiecym.

- Kwestia karmienia noworodków, niemowląt i dzieci budzi wiele emocji. Niezależnie od przekonań wiadomym jest, że mleko mamy jest najlepszym pokarmem, jaki może dostać dziecko. Jednakże nie zawsze kobiety mają wystarczającą wiedzę i odpowiednie wsparcie, by mogło się to udać – mówi Kalina Nowogorska, Doula, Promotor Karmienia Piersią, Liderka klubu mam BOBOrunia.

- Celem naszej akcji jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat wartości mleka kobiecego, promocja karmienia piersią, pokazanie, że karmienie naturalne to nie tylko jedzenie. Zależy nam także na integracji środowiska wspierającego karmienie piersią – dodaje Nowogorska.

ZOBACZ TAKŻE: Doula – zawód nieznany? Jedna z nich mieszka na Oruni Górnej!

Spotkania maja charakter otwarty i bezpłatny.

Akcja Mlekoteka odbędzie się na Oruni Górnej, w Klubie Mam BOBOrunia, pt. „Mleczne Opowieści”.

Data: Czwartek 02.06, godz. 10-12, SM „Orunia” - Gdańsk, ul. Krzemowa 2

Zapisy i informacje: kalina.nowogorska@gmail.com

- Nieważne, czy karmiłyście piersią, swoim mlekiem, czy mlekiem modyfikowanym, jesteśmy ciekawe Waszych doświadczeń. Przyjdźcie i podzielcie się swoimi historiami i wspomnieniami. Na spotkaniu będziecie mogły uzyskać wsparcie oraz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania – zapewnie organizatorka.